Skocz do zawartości

E87 wymiana separatora odmy


Bartek22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Umawiałem się dzisiaj na przegląd auta (e87 118d, VIN WBAUD71020P312953) i moj mechanim zaufany zagadnal mnie czy to nie pora wymienić separator odmy, mówił że powinno się to robić co 100tys. Moje auto ma.200tys,jest ze mną od 30 i jeszcze tego nie robiłem. A że staram się o nie dbać to stwierdziłem, że wymienię. Możecie mi podpowiedzieć co mam kupić do tej wymiany? Mechanik mówił, że są takie zestawy naprawcze ale nie potrafię tego znaleźć. Mówił też, że użycie takiego zestawu naprawczego jest mniej pracochłonne bo nie musi zdejmować wtrysków itd. A silnik mam poskładany ładnie po wymianie rozrządu więc może faktycznie niech sobie tak już zostanie i wykorzystamy ten zestaw naprawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w necie odma,separator i masz do wyboru do koloru

 

No właśnie i to jest problem bo nie wiem co mam tak naprawdę kupić.


Coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/febi-odma-separator-oleju-bmw-45196-11127799225-9557597286


Czy to jest taka cześć, która da się wymienić bez demontowania połowy silnika (wyciągania wtryskow)? Mam już kupiony wężyk od odmy bo jest zapackany jakimś silikonem czy czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wybrałeś do starego 3.0D. Potrzebujesz wymienić samą membranę, takie coś możesz dostać albo VAICO V20-1797 lub METZGER 2385053

 

O widzisz, dlatego właśnie poprosiłem o pomoc. I to co podałeś to wystarczy? A co z całą tą odmą czy separatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W moim N47 wymieniałem tylko membranę i sprężynkę, którą dostajesz kupując VAICO V20-1797. Mi pasowało idealnie do auta z 04/2009 118d. Wymiana trwała 3 minuty. Nic więcej w tym silniku nie wymieniasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jack79 i @matekboss wygląda na to, że macie rację i potwierdzają do słowa Maćka z czescidobmw "w Twoim BMW odma (inaczej nazywana separatorem oleju lub odpowietrznikiem skrzyni korbowej) jest zabudowana w pokrywie zaworów i oferowana przez BMW wyłącznie jako kompletna pokrywa zaworów."


Wymienię w takim razie korek, o którym wspomnieliście i wężyk.


Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.