Skocz do zawartości

Komunikat na liczniku pppppp zamiast przebiegu


Hubalczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z licznikiem w bmw e36 325 tds 96r. Ostatnio zmieniałem przewody hamulcowe elastyczne do prawego tylnego koła i musiałem zamontować też reparaturke odpowietrznika, po tym zabiegu chciałem przejechać i sprawdzić czy wszystko jest wporządku, niestety po przekręceniu kluczyka zamiast przebiegu wyświetlił mi się napis code i żadna wskazówka nawet nie drgnie, klimatronik wyświetla obroty a obc wkazuje zarówno stan paliwa jak i prędkość więc domyślam się że to wina licznika, i tu moje pytanie brzmi czy można to code jakoś samemu skasować, czy po prostu licznik umarł i trzeba go wymienić. Mała aktualizacja dzisiaj postawiłem auto do słońca żeby się wygrzało bo na okrągło stoi w garażu i przed chwilą po włączeniu zapłonu wyświetliło się PPPPPP i znowu wróciło code. Szukałem w wyszukiwarce ale nic mi się nie wyświetliło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziękuję za odpowiedź, a co z przebiegiem znaczy w sensie że jak będzie niższy niż w moim to da radę to skorygować? Bo jak będzie wyższy to nie problem. Aha no i czytałem o jakieś kropce po zmianie liczników jak się przebieg nie zgadza z tym zapisanym w kompie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko da radę zrobić tylko trzeba mieć sprzęt. Żeby nie świeciła kropka przy liczniku, to numer vin musi się zgadzać z reszta auta. Wszystko do zrobienia, są ludzie co to bez problemu ogarną.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po wymianie liczników wszystko działa, zauważyłem nawet że kontrolka od oleju szybciej gaśnie myślałem że to kwestia pompy albo że smok jest zatkany a to się okazało że to coś nie tak było z tamtym licznikiem. Chciałbym się tylko dowiedzieć do kogo udać się na korektę licznika ponieważ w nowym jest niestety niższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli masz pasofta i pamięć w liczniku z serii 93Cxx jest duża szansa że po prostu zmienisz przebieg pasoftem.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Nie wiem czy dalej pisać w tym temacie czy założyć nowy, ale po wymianie licznika pojawił się inny problem, wszystko teraz działa normalnie nawet kropki przy przebiegu nie ma chociaż jest niższy niż w starym, ale ja nie o tym, w liczniku często tak jak by odcinało prąd wskazówki znowu opadają wszystko gaśnie oprócz kontrolek od abs poduszek i jak jest zaciągnięty ręczny to też od niego po chwili wszystko wraca do normy, z początku wydawało mi się że to wina włączonych nawiewów bo mam do wymiany tego tzw. jeża , ale czy to możliwe żeby on to robił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
A które piny w liczniku miałbym sprawdzić? I masa że ogólnie gdzieś na karoserii czy ta do samego licznika? Ale chyba jak by masa ginęła czy zasilanie to cały licznik by się wyłączał a jak tak się dzieje to kontrolka abs kontrolka od poduszek i ręczny jak jest zaciągnięty się cały czas świecą. Kostka stacyjki była zmieniana z 3 lata temu, stukałem też w nią jak się tak działo ale nic nie dało. I dzisiaj jak brat pojechał do sklepu to jest +/- 3 km w jedną stronę to jak jechał do to 3 razy tak się stało a jak wracał to już ani razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.