Skocz do zawartości

E90 doposażenie elektryczna roleta tylnej szby


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


doposażam właśnie E90 w roletki na tył boczne i rolete elektryczną tylnej szyby.


Sama instalacja dość prosta, do roletek bocznych/boczków należy pamiętać o 2 klipsach na hak oraz 8 klipsach do boczków ktore są inne w wersji z roletkami


Co do tylnej rolety to sprawa też prosta, dwa kable. Jeden biały drugi żółty do wtyczki 3 pinowej, a drugi koniec do wtyczki JBBE do pinu 1 i 30.


Mam tylko do was pytanie. Gdzieś mi się obiło o uszy, że konieczna jest wymiana jbe jeśli ma ruszyć elektryczna roleta. Etk nie wspomina o różnicach w JBE a akurat po podłączeniu wszystkiego roleta niestety nie ruszyła :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ista lub inpa ma możliwość sprawdzenia działania panelu przyciskó∑ pod klimadyzacją SZM?


Niestety pod JBBF jest tylko status przekaźnika, pod IHK jest tylko grzanie foteli.


Nie wiem gdize znaleźć guzik od roletki


ISTA wyrzuca błąd aby sprawdzić przewody na wyjściu z JBE od roletki i to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ista nawet wywla błąd rolety aby sprawdzić przewody przy wyjściu z JBE -

"Stwierdzono przerwanie na wyjściu do napędu rolety przeciwsłonecznej. Sprawdź odpowiednie wyjście elektroniki JB pod względem przerwania"


Niżej zdjęcie mojego modułu H1 i H4, czerwonym kółkiem są zaznaczone miejsca mosfetów które zasilają pin 3 i 30. W moim starym module szły w powietrze a tuaj widać, że jest jakieś sterowanie. Zrobiłem update modułu do najnowszej wersji ale nic to nie dało. Jedyne to, że mam teraz problem z inicializacją tylnych szyb które się nie chcą wykonać.


IMG-2256.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co poczytałem to bardzo upierdliwy retrofit i chodzi o odpowiedni JBBF do wyposażenia. Widziałeś ten temat?

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=968206

Przyciski gdzieś w INPA można przetestować, ale gdzie, to musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeczytałem cały z dwa razy. Problem na tym, że do polifta sprawa jest prosta. JBE bo można wziąć od M’ki i załatwione ale, że jest na Dcan to już do swojego nie wrzucę.


Pin inpa szukałem ale nie widziałem aby był przycisk od roletki, wszystko było ale roletki nie



Dzisiaj sprawdzę manualnie podpinając aku pod roletki i zobaczę czy się rozłoży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.