Skocz do zawartości

8HP70 zbyt długo trzyma niski bieg


Prykon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć czy jest to problemem czy ten typ tak ma. Otóż czasem zauważam taką przypadłość, że jak jadę na niskich obrotach przykładowo 1300rpm i na wysokim biegu to skrzynia potrafi trzymać ten bieg nawet przy 1000rpm, nie chce go zrzucić na niższy. Czasem muszę sobie pomóc lekko hamulcem a czasem łopatką. Nie ma na to reguły. Pojawi się to raz na tydzień a czasem kilka razy. Jak hamuję z większej prędkości to biegi zrzuca ładnie, płynnie bez szarpania. Jakoś dwa tyg. temu zmieniony olej w skrzyni.

Zastanawiam się nad softem od xhp. Czy ten soft poprawia pracę skrzyni w trybie D i skrzynia stara się zmieniać biegi w trochę wyższej partii obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Czy masz może jakieś doświadczenie z tym softem? Jakieś zmiany na trybie comfort? Czy od razu można wrzucać stage3 (jeśli będzie oczywiście dostępny dla mojej skrzyni) czy lepszy będzie stage2? Przeglądałem sporo filmów na YT i jest od groma dobrych opinii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Czy masz może jakieś doświadczenie z tym softem? Jakieś zmiany na trybie comfort? Czy od razu można wrzucać stage3 (jeśli będzie oczywiście dostępny dla mojej skrzyni) czy lepszy będzie stage2? Przeglądałem sporo filmów na YT i jest od groma dobrych opinii.

 

Ja mam wgrany stage 3. Auto mam po programie i zwykły soft nie ogarniał momentu do 3 biegu. Teraz jest dużo lepiej. Niektórzy mówią że stage 3 zbyt agresywny zwłaszcza jak przełączasz manetkami. Ja nie mam manetek i dla mnie idealne połączenie program auta z xhp stage3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jeśli chodzi o stage3 i jazdę w trybie D-Comfort? Jakieś odczuwalne zmiany oprócz wspomnianej zmiany biegów w wyższym zakresie obrotów? Na sporcie jest "normalnie".

 

Tak ciężko ując to słowami. Jest dużo płynniej. Czuć że skrzynia nie przeciąga nie gubi momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.