Skocz do zawartości

[E60] Błędy czujników PDC


kepa416

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Od zakupu auta mam problem z czujnikami PDC. Obecnie są na stałe 4 błędy wiązki PDC 2x czujnik z przodu i 2x z tyłu. Wiązkę przednia sprawdziłem przejścia są na każdej lini. Wiązkę sprawdziłem od wtyczki do pasa przedniego. Podmieniłem jeden niedziałający czujnik na sprawny jest dalej to samo. Moduł pdc również był podmieniony.


Nie chce pruć całej wiązki. Dodam tylko ze jak jest bardzo gorąco to system działa. Gdzie w e60 jest newralgiczny punkt wiązki który mógłbyć uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, też walczę z pdc, mam błąd zasilania 9e3b, w inpie sprawdzałem zasilanie, czy voltage led po uruchomieniu pdc powinno pokazywać cały czas napięcie? W moim przypadku pokazuje się z przerwami (pulsuje), czy to może sugerować co jest uwalone? Wiązki sprawdziłem są ok, czujniki sprawdzałem,moduł po naprawie, kupiłe drugi i nic. Może ktoś ma jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić.

https://zapodaj.net/1dcd45f44661e.jpg.html

https://zapodaj.net/8f7f9d92445af.jpg.html

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy tym błędzie nie zostaje ci nic innego jak zdjąć zderzak i po kolei odpinać sensory (Wandler to sensor) i kasować błędy

Prawdopodobnie jeden ma spięcie (lub więcej) lub jest problem we wiązce wiedz przemierzyć też wszystkie kable miernikiem

Miłej zabawy :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,


Od zakupu auta mam problem z czujnikami PDC. Obecnie są na stałe 4 błędy wiązki PDC 2x czujnik z przodu i 2x z tyłu. Wiązkę przednia sprawdziłem przejścia są na każdej lini. Wiązkę sprawdziłem od wtyczki do pasa przedniego. Podmieniłem jeden niedziałający czujnik na sprawny jest dalej to samo. Moduł pdc również był podmieniony.


Nie chce pruć całej wiązki. Dodam tylko ze jak jest bardzo gorąco to system działa. Gdzie w e60 jest newralgiczny punkt wiązki który mógłbyć uszkodzony?

Wilgoc we wtyczce? Musisz zdjąć zderzak

Chyba że wymieniałeś sensory na chińskie zamienniki

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym błędzie nie zostaje ci nic innego jak zdjąć zderzak i po kolei odpinać sensory (Wandler to sensor) i kasować błędy

Prawdopodobnie jeden ma spięcie (lub więcej) lub jest problem we wiązce wiedz przemierzyć też wszystkie kable miernikiem

Miłej zabawy :wink:

Dzięki za podpowiedź, wiązki sprawdzone są ok.

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Od zakupu auta mam problem z czujnikami PDC. Obecnie są na stałe 4 błędy wiązki PDC 2x czujnik z przodu i 2x z tyłu. Wiązkę przednia sprawdziłem przejścia są na każdej lini. Wiązkę sprawdziłem od wtyczki do pasa przedniego. Podmieniłem jeden niedziałający czujnik na sprawny jest dalej to samo. Moduł pdc również był podmieniony.


Nie chce pruć całej wiązki. Dodam tylko ze jak jest bardzo gorąco to system działa. Gdzie w e60 jest newralgiczny punkt wiązki który mógłbyć uszkodzony?

Wilgoc we wtyczce? Musisz zdjąć zderzak

Chyba że wymieniałeś sensory na chińskie zamienniki

 

Wymieniłem jeden z przodu który był błędny. Pozostałe 3 zmienione miejscami i siedzą te same błędy. Wiazka przednia sprawdzona miernikiem wszystko działa. Jeśli obstawiać wiązkę to jaka jest zależność między temperatura a przewodnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem rezystancje czujników tylnych, mają po około 80k, mam jeszcze czujnik niby niemiecki, chiński firmy getz, który jest na 100% sprawny i ma 60k. Czy można coś z tego pomiaru wywnioskować?

Kasowałem błąd i wrzucałem D błędu nie było, po wrzuceniu wstecznego błąd się pojawia.

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, ja tez walczę z pdc tylnym tylko co ciekawe ja nie mam żadnego błędu a tył nie działa , niby słychać ciche cykania sensorów (przednie są głośniejsze) i jak poszuram palcem po sensorze to załączają sie na chwile i dalej cisza?

i tez nie wiem czy rozbierać tylni zderzak czy zacząć od czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.