Skocz do zawartości

E91 320i n46 Klimatyzacja nie działa


piegut

Rekomendowane odpowiedzi

Klimatyzacja nie chłodzi. Byl uzupełniany czynnik, sprawdzana szczelność. Wszystko wyglada ze jest ok. Po nacisnieciu przycisku klimatyzacji slychać delikatne obciazenie na silniku i z kratek nawiewowy tez leci inne powietrze. Słychac ze szumi inaczej. Także myśle ze sie załacza. Bezpieczniki za schowkiem wszystkie przejżalem. Jest ok. A leci caly czas ciepłe powietrze :mad2: Co to może być? Jaka przyczyna?

Proszę o pomoc. Jakieś sugestie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo podobna sytuacja. Rok temu została nabita klimatyzacja, sprawdzona szczelność (wyszło wzorcowo -1 bar). Po tym zabiegu jest lepiej, ale w porównaniu do innych aut (nie BMW) słabo chłodzi. INPA pokazuje ciśnienie 10 bar, więc parametry wydają się ok. Jutro się przyjrzę pracy wentylatora chłodnicy, bo może tu jest problem związany z oddawaniem ciepła przez układ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, podepnę się pod temat.

Mam następujący problem z klimą (E90, klima manualna).


W zeszłym sezonie działała normalnie, tej zimy również. Jak zrobiło się ciepło po włączeniu klimy leciało powietrze jak ze zwykłego nawiewu. Mechanik odgrzybił klimę, sprawdził szczelność układu (okazał się szczelny), było 130 gramów czynnika, dobił do maxa. Klima działała, ale w moim odczuciu to nie było to, co kiedyś. Dziś miałem wrażenie, że znowu nie było różnicy między klimą włączoną a wyłączoną. Włączenie klimy sprawia, że obroty rosną, słychać sprężarkę.


Sprawdziłem błędy w INPA, był jeden 9c4a odpowiadający za "Silnik przepustnicy powietrza świeżego/obiegu powietrza".

Klapy zmiany nawiewu działają, ale skrajny prawy nawiew wieje sporo mniej niż pozostałe.


Co można sprawdzić? Ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kolejny problem, bialy proszek-pyłek leci z nawiewu. Jak klimatyzacja jest włączono to nie leci. Jak wylaczę i postoi przez noc to z rana jak nawiew włącze to leci bialy pyłek. Wydmucha go pare minut i spokoj. O co chodzi? Co to może byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.