Skocz do zawartości

Światła dzienne do X5, E53


ddaannttee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym podłączyć dodatkowe światła dzienne LED (lub halogeny umieszczone u samego dołu) do instalalacji elektrycznej tak aby światła te zapalały się zaraz po włączeniu zapłonu. Jako że robiłem to w autach terenowych (prostych) nie chciałbym ryzykować choinki na desce rozdzielcze w wyrafinowanym ancient żony. Gdzie najlepiej się wciąć ? Z góry dzięki za proste wyjaśnienie gdyż nie mam pojęcia o elektryce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podaj siedem ostatnich znaków numeru Vin.

Spojrzę na schemat elektryczny stacyjki.

Dobrze by było abyś rozebrał plastiki przy stacyjce i zobaczył , które piny są wolne przy kości elektrycznej stacyjki?

Kość stacyjki jest czarna , 11 - sto pinowa.

Numery pinów powinny być widoczne na czarnej kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sorry za późną odpowiedź.

Vin: WBAFA51010LM36483


Nie da się to zrobić prościej? Ja zawsze wpinałem się do osprzętu silnika (w autach typu Grand Cherokee, Pajero, Jimny), np pompa, wentylator... cokolwiek co sie załącza przy starcie auta. Podpinanie do stacyjki świateł dziennych montowanych z przodu auta wiąże się z pokonaniem firewall pomiedzy komorą silnika a kabiną, ciągnięcie metrów kabla, itp. Nie ma nic prostrzego w tym skomplokowanym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiesz co , ja osobiście nie robiłem tego .

Jest możliwość podpięcia się pod bezpieczniki , które zabezpieczają czujniki w komorze silnika. Bezpieczniki powinny mieć prąd w czasie włączenia zapłonu i pracy silnika. Znajdują się one w komorze silnika , po stronie pasażera przy podszybiu , jest ich tam sześć sztuk.

Weź miernik elektczny i sprawdź , który bezpiecznik ma napięcie po przekręceniu kluczyka? Od razu zobacz czy to napięcie zniknie po wyłączeniu zapłonu.


Jeśli znajdziesz taki bezpiecznik, to ja osobiście podłączył bym przewód plusowy na wejściu prądu do bezpiecznika. Oczywiście dodał bym dodatkowe zabezpieczenie dla świateł do jazdy dziennej. Jakie mocy/ile Wat mają obydwa światła do jazdy dziennej.??? Dobierzemy wtedy odpowiedni bezpiecznik.


Wysłałem ci informacje na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca stwierdził - w skrzynce z komputerem masz całą wiązkę kabli i z pewnością znajdziesz taki, który dostaje napięcie po przekręceniu kluczyka.

Jest jeszcze jedna opcja ale nie jestem pewny - plus po stacyjce powinien pojawić się na wzbudzeniu alternatora. Sprawdź czy nie masz tam takiego dodatkowego cienkiego kabelka, który idzie do alternatora.


Inna sprawa to sposób zasilania tych DRL. Raczej nie próbuj ich zasilać bezpośrednio z tego „plusa” jak już go znajdziesz tylko zrób na nim sterowanie a samo zasilanie świateł pociągnij np. z grubego plusa w komorze silnika (tego do odpalania na kablach). Oczywiście wszędzie stosowne bezpieczniki.

Jeśli kupisz jakieś sensowne DRL to będziesz mieć wszystko w komplecie wraz z instrukcją (faktycznie wtedy jedyny problem to znalezienie gdzie co wpiąć).

Przemyśl też czy chcesz aby te DRLki świeciły się po włączeniu zapłonu czy uruchomieniu silnika.


Swoją drogą, nie polecam DRL w postaci linijki pod zderzakiem. Miałem i zdemontowałem bo jakoś to do tego samochodu nie pasowało. Ostatecznie zamontowałem Osramy DRL+fog w miejsce oryginalnych halogenów. Prezentuje się całkiem fajnie. Dodatkowa trudność to było wykodowanie sprawdzenia świateł bo pojawiał się komunikat o spalonych żarówkach przeciwmgłowych - ale udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega Burza nadzoróje proces wpięcia świateł bardzo skrupulatnie zacoserdecznie dziękuje :) Zabiore się do tego w któryś weekend bo ostatnio z czasem krucho.

Kupiłem światła:

https://www.emag.ro/lumini-de-zi-osram-led-lg-ledriving-drl102/pd/D9QPZKBBM/?ref=fav_pd-title


Ale również nie jestem pewien designu.

Może mi kolega Skimir podać wymiary tych okrągłych halogenów z funkcją daylight? Mieszkam w Bukareszcie więc nie jestem pewien czy znajde ten sam model ale coś pewnie dopasuje

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnicy nie pamiętam ale jest praktycznie taka jak oryginalne halogeny.

Osram Ledriving DRL Fog.

https://www.osram.pl/ecat/LEDriving%20FOG-Przeciwmgłowe%20światła%20LED-Oświetlenie%20samochodowe-Motoryzacja/pl/pl/GPS01_1074552/#products


Jednak trzeba trochę pracy i kombinowania aby to dobrze zamontować.

Po pierwsze, osram nie daje dedykowanych uchwytów do e53 więc trzeba „wyrzeźbić” swoje na bazie tych z kompletu.

Po drugie oryginalny halogen ma skośnie ustawione szkło, ten ma prosto, więc trzeba wykombinować coś w rodzaju blendy do zaślepek halogenów w zderzaku. W komplecie są takie ale trzeba trochę nad nimi popracować.


W każdym razie efekt mi się podoba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.