Skocz do zawartości

Ewentualny zakup 318d GT- prośba o opinie


PBMW

Rekomendowane odpowiedzi

:search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:

Witam,


Planuję zakup 3 letniej trójki GT 318d. Przebieg 55tyś, z polskiego salonu, pierwszy właściciel.

Mam w zasadzie 2 pytania:


1. Teoretycznie mogę wykupić 3-letnią gwarancję zewnętrzną, ale inetresuje mnie jak wygląda sprawa z awaryjnością tego modelu. Czy po tych 3 latach i tym przebiegu można się spodziewać jakichś kosztów czy raczej mozna być spokojnym, że się jeszcze bezkosztowo pojeździ te 60-80 tysięcy?

2. Jak się kształtuję cena ubezpieczenia OC + AC?


Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jesli auto bylo jezdzone wedlug "ludzkich" interwalow serwisowych (czyli olej co roku, a nie co 30k km), to nie powinno byc zle.

Rozrzady wytrzymuja okolo 150k km - wiec te 60-80k km powinienes w miare bezawaryjnie pojezdzic, o ile oczywiscie poprzedni wlasciciel w miare dbal o auto.


Warto przed zakupem zrobic sobie jakas diagnostyke komputerowa, popatrzec na korekty na wtryskach, cisnienia na DPFie, pojezdzic po roznych nawierzchniach jako pasazer, a nie kierowca (jako kierowca bedziesz zwracal uwage na droge, a nie ewentualne wady samochodu).


Co do ubezpieczenia OC/AC - bardzo duzo zalezy od Twojego profilu jako kierowcy (wiek, szkodowa/bezszkodowa jazda), wielkosc miasta, w ktorym mieszkasz, itd. Podobnie opcja AC bedzie miala wplyw. Wejdzi sobie na jakas porownywarke ubezpieczen i mniej-wiecej bedziesz wiedzial, czego sie spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.