Skocz do zawartości

maglownica / przekładnia 528iA z pytaniem o opinie!


mistrzos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


W mojej beacie 528iA z servotroniciem i podobno jeszcze jakimś dziwnym dodatkowym czujnikiem jest luz na listwie

I tylko to powoduje wkurzenie u mnie, bo cale zawieszenie przód jest zrobione, oprócz magla, który.. nie cieknie, nie puka, nic złego się z nim nie dzieje, tylko puka..


Jest jakiś patent jeśli chodzi o pozbycie się tego stukania oprócz kasowania luzu na listwie z jednej strony skręcając tą śrubę ze sprężyną?


Szkoda mi mojego magla, bo nic z nim się nie dzieje, poza tym mam złe przeżycia z regeneracją przekładni i to dwukrotnie, na dwie regeneracje.. także nie chciałbym ingerować w wewnątrz tego układu.


Czy ktoś ma u siebie nową maglownicę, nieregenerowaną? Na allegro głównie widzę markę GT-Bergmann, wychodzi też taniej niż regeneracja. Ktoś ma założony u siebie ten zamiennik? jak się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Stuka, bo pewnie masz tę nowszego typu gdzie po jednej stronie brakuje pierścienia teflonowego. Był jakiś czas temu podobny temat, ale właściciel chyba się nie podzielił informacją czy spece od magla zrobili mu upgrade jak na filmie.



Mogą również stukać poduszki silnika jeśli masz sparciały wężyk ten między poduszkami to ucieka podciśnienie i nawet przy sprawnych poduszkach nie usztywniają się podczas jazdy. Ja tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,


byłem na stacji diagnostycznej i jednoznacznie padło na magla, bo tylko on nie był robiony :/


Właśnie oglądałem ten film i się zastanawiam nad takim zabiegiem, autor filmu w komentarzach dzieli się informacją, że nie ma żadnych skutków ubocznych, wszystko jest w jak najlepszym porządku.


Muszę się zainteresować bardziej tym tematem.

Dzięki Fuser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.