Skocz do zawartości

N43 - falowanie obrotów, problem z odpaleniem


Trenerbyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam E90 z N43 z 2010r, 200K przebieg.


Kupiona ponad pół roku temu, ostatnio coraz częściej na nagrzanym silniku falowała i trzęsła budą.


Ostatnio na trasie wyskoczył błąd o niskim ciśnieniu oleju (nie pamiętam kodu). Został wymieniony czujnik, wyczyszczony zaworek ale nie rozwiązało to problemu. Po kilku trasach problem powrócił.

Ponadto, pojawił się problem z odpalaniem. Wcześniej było to sporadycznie, gdzie czasem po trasie samochód odpalał, trzymał nisko obroty ok.500. Chwila i się normował, obstawiałem wtedy katalizator. Natomiast teraz problem się nawarstwił, mianowicie na ciepłym w ogóle nie odpala. Kręci ale zero reakcji. Dopiero jak ostygnie odpala. W międzyczasie wymieniona została sonda (wywalało jej błąd pod komputerem). Jeden elektryk odłączył też drugą sondę, bo też dawała o sobie znać żeby sprawdzić czy mu się poprawi. Jednak bez zmian. :duh:


Mechanicy obstawiają valvetronic, ale nie są tego pewni. Czy ktoś miał podobne przypadki?


Może macie jakieś pomysły co sprawdzić?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaraz przewertuję forum.

Podobno jest w nich problem z pompą oleju. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym?

 

wszystkie silniki z N na przedzie to problem :)

N jak nie kupuj....powiadal jeden wieszcz jutuberski

padaja wtryski, pompa wody, plastikowy rozrzad, vanosy, pompy paliwa, pompa oleju

kuna ciezko znalezc cos co nie pada.....hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dbasz tak masz mam n43 i jestem zadowolony 208tys rozrząd .pompa paliwa , oleju ,wody , vanosy nie tykane wtryski wymienione przy 195tys ,teraz profilaktycznie będzie wymieniony rozrząd.

 

tak mozesz powiedziec jak jestes wlascicielem od nowosci auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaraz przewertuję forum.

Podobno jest w nich problem z pompą oleju. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym?

 

wszystkie silniki z N na przedzie to problem :)

N jak nie kupuj....powiadal jeden wieszcz jutuberski

padaja wtryski, pompa wody, plastikowy rozrzad, vanosy, pompy paliwa, pompa oleju

kuna ciezko znalezc cos co nie pada.....hehe

 

To mnie pocieszyłeś... :)

Właśnie też podejrzewałem wcześniej wtryski. Ale mam kilka nowych wieści od mechanika.

W lutym zmieniłem olej i filtr w warsztacie, mechanik zalał syntetyk. Obecny mechanik mówi, że prawdopodobnie wcześniej był pół-syntetyk i przez to go przeczyścił. Filtr oleju nadawał się do wymiany - zmielony strasznie (przejechane około 1000km). Olej podobno strasznie wodnisty. Możliwe, że przez to nie trzyma ciśnienia i źle ustawia zawory?

Nakieruję mechaników na pompę oleju i rozrząd...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za rzadki olej moze powodowac problemy z cisnieniem.

Syntetyk 5w30 LL04

Ewentualnie 5w40 jak jest LL04

 

Dzięki.

Powiedz mi jeszcze czy dobrze rozumiem, skoro np poprzedni właściciel zalał pół syntetyk, a teraz mechanik wlał właśnie 5w 30 to mogło wypłukać z silnika wszystko i przez to problemy z ciśnieniem i ustawieniem vanosów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche wrozenie z fusow

Nie ma informacji by definytywnie to okreslic.

Ktos kto bardzo sie zna na tych silnikach plus dane freez frame z inpy w momencie wystapienia bledu moglby sie pokusic o jakas diagnoze i nawet wtedy byloby to gdybaniem...tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.