Skocz do zawartości

Rozłącza tempomat, błąd ektronicznej siły hamowania


bogdan3010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdy włączę tempomat to on zawsze po przejechaniu około 1 km sam się rozłącza. Co może być powodem? Na desce żaden błąd mi się nie pali, pod komputerem wyrzuca błąd elektronicznej siły hamowania. Gdzie szukać problemu i jak go rozwiazać bo tempomat to podstawa na trasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Samochód kupiłeś niedawno? Kiedyś działał tempomat

Zczytaj błędy na początek, będzie zapisany błąd. Może źle zczytuje prędkość lub dsc coś nawala

Płyn hamulcowy w normie?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam właśnie auto mam od nie dawna i jest to bmw e53. Napisałem tutaj bo mam też e61 a na forum x5 kompletna cisza za co z góry rzepraszam. Płyn hamulcowy w normie nie na żadnych złych objawów prócz tego że się rozłącza po 1 km oraz blad siły hamowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wciśniesz hamulec to tempomat sie odrazu wyłącza, masz błąd nacisku pedału hamulca, więc albo pedal do wymiany albo sam czujnik nacisku pedału hamulca. Cały układ hamulcowy trzeba przejrzeć może klocki nie odbijają dobrze elektronika wykrywa, ze hamulec działa i wyłącza tempomat. Ciężka sprawa sam robię trasy 1500 km i różnica spalania w jeździe na tempomacie to nawet - 1.5 litra ropy na 100 względem jazdy manualnej.
b28nl6U.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu błędu odrazu wraca wystarczy 2 razy hamulec nacisnąć a ten czujnik to faktycznie zdarza się ze sam pada e efekt będzie tak jak i mnie ze to jest jedyny problem ze tempomat nie działa i błąd w kompie pokazuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.