Skocz do zawartości

Geoblocking usług w BMW


Kieron

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zainteresować tym UOKiK (leży to w ich kompetencjach), bo to jest jakiś skandal, żeby BMW sobie tak pozwalało w Polsce.


W iDrive 7.0 (ale podejrzewam, że i we wcześniejszych wersjach systemu) znalazłem co najmniej dwa przypadki ewidentnego geoblockingu (czyli blokowania usług ze względu na kraj, bądź lokalizację użytkownika).


1. Aplikacja Spotify - dostępna bezpośrednio w menu Media - pod warunkiem, że masz profil zarejestrowany np. w Niemczech, albo w UK - w Polsce nie, bo nie (na infolinii nie wiedzą czemu) - aplikacja działa nieco lepiej niż przez Android Auto i korzysta z karty sim samochodu. Nie ma tutaj wyjaśnienia, że w Polsce Spotify nie działa - żeby korzystać trzeba mieć własne konto Spotify.


2. Aplikacja Drive Recorder - można ją wykupić przy kupnie auta jako opcję, ale teoretycznie można i później - i znowu, nie w Polsce. U mnie Drive Recorder działa, bo kupiłem go z autem, a inni użytkownicy nie mogą korzystać, bo w polskim sklepie connected nie ma możliwości wykupienia tej opcji.


Jeżeli znacie jeszcze jakieś inne aplikacje, usługi, które nie działają w Polsce, to prosiłbym o informację - postaram się to zawrzeć w piśmie do UOKiK.


Nie wiem czy poruszać temat aplikacji Connected Music, bo tam chyba jest to nieco inaczej rozwiązane - tj. można korzystać z zasobów Spotify i Napstera nie mając konta na tych serwisach, ale może ktoś tutaj ma jakąś większą wiedzę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.