Skocz do zawartości

Auto zmienia ustawienia


santo144

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Mam 320i rocznik 2021. Mam dwie sprawy, które nie dają mi spokoju i proszę o komentarz, pomoc.


1. Kiedy odebrałem auto w lutym nie szarożowałem, bo dotarcie, ale chciałem wypróbować chociaż przez chwilę tryb sportowy. Kojarzę, że na początek przełączyłem dźwignię skrzyni biegów na tryb sport i całe auto weszło w tryb sport (a przynajmniej zmieniły się zegary na " te sportowe" :D). Mega mi się to spodobało, że można to zrobić takim jednym pociągnięciem dźwigni zamiast wciskać klawisz na panelu. Kilka dni później znów zachciałem w ten sam sposób przejść w tryb sport i... niestety, w tryb sport przeszła tylko skrzynia biegów. Jak działa to u was? Można to gdzieś jakoś ustawić w ten sposób? Mogło się to zmienić wraz z jakąś aktualizacją wykonaną zdalnie przez BMW? Czy to mnie się przewidziało, że tak to działa?


2. Wydaje mi się, że od początku panele (zegary oraz monitor środkowy) działały tak, że po dotarciu do celu, zaparkowaniu, wyłączeniu pojazdu wciąż wszystko sobie działało i świeciło, natomiast w momencie otwarcia drzwi kierowcy zegary gasły (w takiej eleganckiej animacji) oraz wyłączało się radio. Bardzo mi to odpowiadało. Od wczoraj zauważyłem zmianę - po zaprakowaniu, wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi kierowcy wszystko wciąż świeci i radio wciąż gra. Wysiadam, klapię drzwiami, wciąż wszystko hula. Idę po rzeczy do bagażnika i wciąż wszystko działa. Dopiero jak samochód się zamyka (czy to z pilota czy to po oddaleniu się od auta) wszystko gaśnie. Jak to zmienić? Czemu w ogóle to się zmieniło?


Wiem, że to może detale, ale frustruje mnie, że coś co mi odpowiadało i do czego się przyzwyczaiłem nagle się zmienia. Nie wiem czemu i dostaję przez to paranoji.


Jak to działa u Was? Dostrzegacie takie małe zmiany? Co się dzieje?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Musiałeś przez przypadek kliknąć guzik sport.

2. Zajrzyj w ustawieniach jest coś takiego jak ustawienia drzwi, może coś tam znajdziesz. A może masz coś na jakimś fotelu pasażera i auto myśli, że ktoś zostaje w samochodzie? Bo jeśli jest pasażer to radio i systemy nie wyłączają się po otwarciu drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Mam 320i rocznik 2021. Mam dwie sprawy, które nie dają mi spokoju i proszę o komentarz, pomoc.


1. Kiedy odebrałem auto w lutym nie szarożowałem, bo dotarcie, ale chciałem wypróbować chociaż przez chwilę tryb sportowy. Kojarzę, że na początek przełączyłem dźwignię skrzyni biegów na tryb sport i całe auto weszło w tryb sport (a przynajmniej zmieniły się zegary na " te sportowe" :D). Mega mi się to spodobało, że można to zrobić takim jednym pociągnięciem dźwigni zamiast wciskać klawisz na panelu. Kilka dni później znów zachciałem w ten sam sposób przejść w tryb sport i... niestety, w tryb sport przeszła tylko skrzynia biegów. Jak działa to u was? Można to gdzieś jakoś ustawić w ten sposób? Mogło się to zmienić wraz z jakąś aktualizacją wykonaną zdalnie przez BMW? Czy to mnie się przewidziało, że tak to działa?


2. Wydaje mi się, że od początku panele (zegary oraz monitor środkowy) działały tak, że po dotarciu do celu, zaparkowaniu, wyłączeniu pojazdu wciąż wszystko sobie działało i świeciło, natomiast w momencie otwarcia drzwi kierowcy zegary gasły (w takiej eleganckiej animacji) oraz wyłączało się radio. Bardzo mi to odpowiadało. Od wczoraj zauważyłem zmianę - po zaprakowaniu, wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi kierowcy wszystko wciąż świeci i radio wciąż gra. Wysiadam, klapię drzwiami, wciąż wszystko hula. Idę po rzeczy do bagażnika i wciąż wszystko działa. Dopiero jak samochód się zamyka (czy to z pilota czy to po oddaleniu się od auta) wszystko gaśnie. Jak to zmienić? Czemu w ogóle to się zmieniło?


Wiem, że to może detale, ale frustruje mnie, że coś co mi odpowiadało i do czego się przyzwyczaiłem nagle się zmienia. Nie wiem czemu i dostaję przez to paranoji.


Jak to działa u Was? Dostrzegacie takie małe zmiany? Co się dzieje?


Pozdrawiam

 

Odnośnie do drugiego punktu, mam dokładnie tam samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Dzięki za odpowiedzi. Co do punktu drugiego - rozkminiłem to rano, jest rzeczywiście tak jak pokazuje to Hamera. W polskiej wersji językowej ta opcja jest nieco myląca, bo brzmi "wyłącz pojazd po otwarciu drzwi...". Na początku myślałem, że działa to w taki sposób, że po zaparkowaniu auta można po prostu wysiąść z niego i iść do domu, a auto samo się wyłączy i pozamyka. Miałem wrażenie, że tak się właśnie stało kiedyś na którymś MOP-ie, ale możliwe, że zadziałał wtedy Start/Stop i stąd moja pomyłka i niezrozumienie. Włączenie wspomnianej opcji w ustawieniach przywraca działanie takie jak sobie tego życzę.


Co do pierwszego punktu - nie sądzę, żebym "przez pomyłkę" wcisnął wtedy przycisk "Sport", ale też nie chcę się kłócić. Prowadziłem wtedy i byłem też nieco przytłoczony ilością opcji i możliwości auta. Ale w takim układzie co robi przycisk "Sport" w tym aucie? W ustawieniach niby zmienia na tryb sport silnik, układ kierowniczy oraz skrzynię biegów. Auto rzeczywiście ma bardziej sportowy charakter, lepiej reaguje na na pedał gazu, ale co z tą skrzynią biegów - niby w ustawieniach ma być na sport, ale dźwignia wciąż jest w pozycji "D". To jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim układzie co robi przycisk "Sport" w tym aucie? W ustawieniach niby zmienia na tryb sport silnik, układ kierowniczy oraz skrzynię biegów. Auto rzeczywiście ma bardziej sportowy charakter, lepiej reaguje na na pedał gazu, ale co z tą skrzynią biegów - niby w ustawieniach ma być na sport, ale dźwignia wciąż jest w pozycji "D". To jak to w końcu jest?

 

Pewnie ktoś wyjaśni to lepiej, ale z własnego doświadczenia widzę, że skrzynia utrzymuje jeszcze niższy bieg/wyższe obroty niż w trybie jazdy sport. Można powiedzieć, że jest to jeszcze bardziej agresywne ustawienie skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

Czy po zakodowaniu domyślnego trybu sport indyvidual po odpaleniu auta pojawia komunikat zmiany trybu tak jak robi się po przejściu z  comfort na sport indyvidual? Czy poprostu auto startuje na sport indyvidual i nie wyświetla się zadna informacja na ten temat?

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, boohmacher napisał(a):

Czy po zakodowaniu domyślnego trybu sport indyvidual po odpaleniu auta pojawia komunikat zmiany trybu tak jak robi się po przejściu z  comfort na sport indyvidual? Czy poprostu auto startuje na sport indyvidual i nie wyświetla się zadna informacja na ten temat?

Informację o zmianie trybu możesz wyłączyć gdzieś w menu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
18 godzin temu, boohmacher napisał(a):

Czy po zakodowaniu domyślnego trybu sport indyvidual po odpaleniu auta pojawia komunikat zmiany trybu tak jak robi się po przejściu z  comfort na sport indyvidual? Czy poprostu auto startuje na sport indyvidual i nie wyświetla się zadna informacja na ten temat?

nie wyświetla się zadna informacja

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.