Skocz do zawartości

Szarpanie po wymianie oleju w skrzyni F10


papell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś wymieniłem olej w skrzyni automatycznej

Metoda dynamiczna, komplet, sprawdzony serwis, olej Ravenol

Po odbiorze i krótkiej jeździe na pierwszych biegach są drgania których wcześniej nie było - czym może być to spowodowane?

Po przełączeniu na tryb sport skrzyni nie występuje ten problem, ale nie wiem czy można stale jeździć w trybie sport?

Pozostaje jedynie adaptacja skrzyni od początku?

BMW F10 528i 3.0 Benzyna 258KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka obszernych wątków dot. wymiany oleju w skrzyni.

ZF raczej nie poleca wymiany dynamicznej tylko statyczną wraz z wymianą miski z filtrem i oleju. Taki zestaw kosztuje 800-900 zł.

Adaptacja skrzyni ma oczywiście swoich zwolenników i przeciwników. Wszystko zależy w dużej mierze od przebiegu auta ... a teraz to chyba nie masz wyjścia jak ponownie sprawdzić poziom oleju w skrzyni i ew. przeprowadzić adaptację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem wymianę statyczną i się pytałem czy adaptacje zrobili to mi goście mówili, że przy tych ZF nie trzeba robić adaptacji, ważne aby od razu nie deptać tylko jeździć umiarkowanie aby wszystko się samo skonfigurowało i dopasowało do użytkownika - wówczas dwa dni miałem jazdy w mieście, później autostrada i raczej ok było. Czemu nie lałeś oleju ori BMW ? nie jest drogi i ma odpowiednią gęstość, mi też mówili że Ravenol ma ciut większą gęstość/lepkość i stosują ten olej do starszych aut bardziej - ile w tym prawdy nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Dziś wymieniłem olej w skrzyni automatycznej

Metoda dynamiczna, komplet, sprawdzony serwis, olej Ravenol

Po odbiorze i krótkiej jeździe na pierwszych biegach są drgania których wcześniej nie było - czym może być to spowodowane?

Po przełączeniu na tryb sport skrzyni nie występuje ten problem, ale nie wiem czy można stale jeździć w trybie sport?

Pozostaje jedynie adaptacja skrzyni od początku?

BMW F10 528i 3.0 Benzyna 258KM

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=289334

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.