Skocz do zawartości

[m54b22] 320i touring: stuki i skrzypienie na nierównościach


GabryK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Po zimie zaczyna odzywać się tylnie zawieszenie, objawy jakie zaobserwowałem do tej pory:

- stuki na nierównościach (szczególnie odzywa się prawa strona), stuki są głuche dobiegające jakby z bagażnika. Przy bujaniu samochodu za budę z tylu, słychać dokładnie ten sam dźwięk. Rozebralem tapicerkę z tylu żeby dobrać się do mocowania amortyzatora i ku mojemu zdziwieniu okazało się że ta „wykładzina” znajdujące się pod spodem, jest nie rozcięta... znaczy to chyba tylko tyle że zamontowany jest jeszcze oryginał ? Na pierwszy rzut oka wyglada to dobrze, znacznego luzu też nie wyczuwam- założyłem klucz 16 i próbowałem ruszać na wszystkie strony- było dość stabilnie

- druga sprawa to skrzypienie zawieszenia (tył) po obu stronach na nierównościach. Szczególnie słyszalne przy małych prędkościach na nierównej drodze- skrzypi tak ze słyszę to w samochodzie, nie mówiąc o odwracających się przechodniach :duh: . Przy skręcaniu nie słychać tego skrzypienia wcale


Pytanie moje jest takie: czy te stuki to na pewno górne mocowanie amortyzatorów oraz czy ktoś ma jakiś pomysł na skrzypienie? jest szansa żeby to obie sprężyny skrzypiały ? Na co dzień nie mam dostępu do kanału ale za tydzień jadę na wieś i będę miał 3/4 dni żeby pogrzebać przy aucie.

Edytowane przez GabryK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź też amortyzatory. Mogą też skrzypiec

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych sprężyn to czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy do touringa w razie czego będzie pasował model kyb rx6201? Wg tego co napisane jest w aukcji to tak natomiast na raloem nie podaje mi żadnego nr referencyjnego części zamiennych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź stan tylnych łączników stabilizatora i jego gum.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.