Skocz do zawartości

BMW E39 rozmiar opon


lopatek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , aktualnie mam na przodzie felgę 8,5J i opona 245/40/18 a na tyle 9,5j i opona 265/35/18 .. moje pytanie brzmi chciałem zmienić opony z przodu na węższe i jakie najlepiej założyć ? 225/40/18? I Czy ma ktoś zdjęcia jak to wygląda ? Jakieś propozycje ? Tył myślę zmienić na 245 lub 255 , z góry dziękuję za każdą podpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To od początku, mam nadzieję, że moja wiedza tutaj jest poprawna, niemniej jednak po kolei.


Sam musisz sobie odpowiedzieć co sądzisz na temat "naciągów', to jest dość kontrowersyjne i raczej spełnia tylko aspekt wizualny, na zdrowy rozsądek raczej bym unikał, po prostu warto wiedzieć, że coś takiego istnieje :)

Warto sobie odpowiedzieć jaki efekt chcesz osiągnąć, czy wolisz "naciąg", czy może "balon" albo oponę na równo z felgą, to niestety nie jest takie proste bo ten sam rozmiar u innych producentów może się trochę różnić, chociażby dodanym rantem ochronnym felgi.


1) Jeśli zależy ci by to było "według sztuki" to znajdź tabelę szerokości felg i ich rozmiarów, tam będą widełki graniczne, od najwęższych(bez naciągu) do najszerszych, dzięki temu będziesz znać zakres, który cię interesuje. Dla przykładu ja książkowo miałem na tył 255/40/r17, jednak taka opona była sporo droższa od 235/45/r17, która może być śmiało traktowana jako zamiennik (w moim przypadku 9" felga z tyłu).


2) Znajdź rozmiar fabryczny koła, nazywany "wzorcowym", od niego liczy się obwód koła, według mojego e39 i jego nalepki na drzwiach wzorcowym rozmiarem jest 225/55/R16, wejdź potem w kalkulator opon, przykładowo: oponeo.pl/zamienniki-opon/225/55/r16 tam zobaczysz jakie opony możesz użyć jako zamiennika, niestety tu jest jedno "ale", ponieważ kalkulator pokaże ci nawet szerokości typu 205 albo 335, po prostu szerokości, które mogą nie pasować do twojego nadkola/ felgi, ale tutaj wracamy do punktu 1, Ty już znasz szerokości graniczne i wiesz jaki zakres cię interesuje.


3) Jeśli szukasz niestandardowych rozmiarów, typu wspomniane naciągi, polecam stronę: tyrestretch.com

Tam ludzie wrzucają zdjęcia swoich kół z parametrami felg i opon, można zobaczyć +- jak owy rozmiar będzie się prezentować.


Dodatkowo taki mały offtop, GENIALNĄ stroną jest jeśli ktoś potrzebuje obliczyć ET felgi: xfelgi.pl/info/kalkulator-ET-felg dzięki temu można sobie sprawdzić o ile przykładowo bardziej by wystawały, bądź były schowane nowe felgi, super sprawa, serio. Dzięki tej stronie udało mi się perfekcyjnie dobrać do nowych felg dystanse i mam idealnie taki efekt jaki chciałem uzyskać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie kupiłem felgi Rondell 0021 18 cali przednie 8.5J et 13 i ty 10J et 18 do e39 turing.Pytanie do znawców tematu jakie oponki trzeba na nie wrzucić żeby to dobrze było i dobrze wyglądało? Zawieszenie seryjne w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

10 cali i 275 w turasie zmieści się? :shock:

Do 540i w turasie nie ma przewidzianych szerszych felg na tył (9 cali i 255 przy 17), są tylko do sedana. Przymierzałem 9x17 et26 z 245 i jest bardzo ciasno. Poza tym zwiększenie szerokości bez zmniejszenia profilu względem fabrycznego rozmiaru spowoduje, że będzie wyglądał jak na kołach z serii 7.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.