Skocz do zawartości

[E91] - System kontroli ciśnienia a opony typu ROF?


sasz69

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Zakupiłem właśnie E91 z 2009 [N47D20O0 - 2.0 litry, 177 KM, 350 Nm] i mam pytanie


Zastanawiam się nad zakupem opon 225/45/17 Turanza DriveGuard. Z tego co wiem to w aucie nie mam bezpośredniego pomiaru ciśnienia w oponach tylko odbywa się to poprzez zaczytywanie z ABS'u prędkość obrotową i na tej podstawie komp sygnalizuje ze jest zbyt mało powietrza. Wydaje mi się, że taki system nie jest w stanie wyłapać spadku ciśnienia na oponie ROF - czyli można w ogóle nie mieć świadomości i jeździć bez powietrza- czy dobrze dedukuje? Wulkanizator mi mówi, że można zakładać, mój mechanik mówiże nawet trzeba do tego auta jednak ja nie jestem do końca przekonany. Jakie jest wasze zdanie na ten temat bo ja myślę, że jak to tak ma działać to lepiej zakładać zwykłe i wiedzieć kiedy się złapało kapcia


i czy ktoś mógłby się podzielić opinią na temat jazdy na tej oponie : 225/45/17 Turanza DriveGuard


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w aucie nie mam bezpośredniego pomiaru ciśnienia w oponach tylko odbywa się to poprzez zaczytywanie z ABS'u prędkość obrotową i na tej podstawie komp sygnalizuje ze jest zbyt mało powietrza.

Tak.

 

Wydaje mi się, że taki system nie jest w stanie wyłapać spadku ciśnienia na oponie ROF - czyli można w ogóle nie mieć świadomości i jeździć bez powietrza- czy dobrze dedukuje?

Wyskakuje błąd, który można samemu skasować. Przerabiałem temat na przykładzie ROF Bridgestone Potenza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje błąd, który można samemu skasować. Przerabiałem temat na przykładzie ROF Bridgestone Potenza.


Czyli jednak auto sygnalizuje brak ciśnienia w oponach. Jaki to błąd wyskakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłem na 19" felgach z profilami 35 z przodu i 30 z tyłu i takie, jak dla mnie nadają się na autostrady, przynajmniej jeśli chodzi o Pl. To twarde opony, a przy tak niskich profilach czuć wszystko na drodze, o wpadaniu przypadkowo w dziury nie wspominając :duh: Od dwóch lat mniej więcej mam też ROF, ale 18" z profilami 40 i 35 i jest dużo lepiej. Do tego też pewnie dochodzi kwestia marki opony (u mnie lato Michelin, zima Pirelli).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.