Skocz do zawartości

320d Nie odpala problem z EWS


user2046

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z autem E46 320d 1999r. Od paru dni raz odpala, raz nie odpala. Rozrusznik nie kręci, jak wnioskuję jest blokowany przez EWS, na kablu idącym do rozrusznika nie pojawia się napięcie. Z kostki stacyjki napięcie wychodzi zawsze po przekręceniu na rozruch. Kiedy auto nie chce odpalić i daję kabelkiem napięcie bezpośrednio na rozrusznik auto kręci ale nie odpala. Kiedy akurat jest w nastroju na odpalanie, bezpośrednie podanie napięcia na rozrusznik powoduje odpalenie auta więc rozrusznik można na pewno wykluczyć. Problem występuje na obu kluczykach co widać na błędach poniżej. Wszystko co wypluwa INPA z modułu EWS. Widać że jest jakiś problem z kodem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wymiana pętli immo ale dalej nie wiem.

error-ews.png

1-internal.png

2-input.png

3-act-key.png

4-isn-pw.png

5-key-dat.png

6-ser-dat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Nowy stary EWS w drodze. Znalazłem magików od immo którzy mają mi skopiować EWS za 150 zeta, więc nie opłaca się kupować tej maszynki. Z tego co mówili musi się zgadzać wersja HW i SW (hardware i software) na obudowie. Ciekawa sprawa że mam inny numer EWS niż na realoem i takie jak mam wszystkie pochodzą z e39. Zamowiłem też nową ori antenę ale chyba niepotrzebnie bo stara ma 2,6 ohm, z tego co czytam to raczej niezniszczalna część. Dam znać jak będzie coś wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.