Skocz do zawartości

Coś namieszałem E91 325i nie odpala


biskvp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś chciałem sprawdzić za pomocą INPY i obd błędy jakie kryją się w moim E91 z 2006 roku, błędy pokasowałem i pogrzebałem trochę w zakładce "Nadwozia". Następnie chciałem się zająć modułem CAS, w którym chciałem poszukać opcji przekodowania otwierania tylnej klapy na szybę bagażnika za pomocą pilota. Po uruchomieniu NCS'a w trybie Expertenmoduse, załadowałem VIn i CAS no i wtedy omyłkowo wcisnąłem opcję "Process Car" po czym program się zwiesił i koniecznie było jego zresetowanie. Przed ponownym podłączeniem programu chciałem na chwilę odpalić auto a tu niemiła niespodzianka, kręci, kręci a odpalić nie może. Pilot wyciąłem ze stacyjki i sprawdziłem że otwieranie i zamykanie działa normlanie, dodam że akumulator mam nowy. Poszedłem po zapasowy klucz do domu aby sprawdzić czy On sobie poradzi z odpaleniem, lecz niestety efekt jest ten sam i samochód kreci a nie może ostatecznie zatrybić. W Inpie wchodziłem w zakładkę silnika i wybierałem mój motor, a następnie odczytałem błędy, ale żadnych nie było, ale na wszelki wypadek je skasowałem bo tak gdzieś polecali lecz to nie przyniosło rezultatu. Jestem załamany, ponieważ jestem bardzo raczkujący w dziedzinie programowania i dotychczas jedyne co zaprogramowałem to światła dzienne przy których nic nie popsułem. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc i łopatologicznie wytłumaczyć, co należało by zrobić. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, samochód odpalił. Początkowo próbowałem zresetować, a następnie na nowo zaprogramować EWS lecz cały czas wyskakiwał mi błąd. Wszedłem przez Shit i F7 do menu CAS i tam zresetowałem a następnie na nowo zaprogramowałem, wyłączyłem INPE i zapłon a następnie spróbowałem odpalić Becie i zagadała. Dziękuję za podpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.