Skocz do zawartości

Problem z bluetooth


mietowy1685052571

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pytanie do posiadaczy F44 M235i GC 2020 (i innych, jeśli się z tym już spotkali) - mam problem z bluetooth, a dokładniej ze współpracą auta z telefonem. Łączy się i paruje bez problemu, połączenia głosowe chodzą bez problemu, ale za to nie zawsze działają multimedia. Opcja multimediów w ustawieniach połączenia bluetooth w telefonie jest włączona. Wygląda to tak, że niby wszystko działa, na telefonie muzyka/ebook/YT gra i działa, ale samochód nie odtwarza multimediów i pomimo wyświetlania połączenia z telefonem wskazuje, że brak multimediów do odtwarzania. Nie wiem od czego zależy fakt, że czasami się połączy i działa, czasami nie. Wczoraj rano jechałem do pracy z muzyką z telefonu, ale wracałem już słuchając radia, bo pomimo wielu prób nie udało się mi uruchomić multimediów z telefonu.

Telefon to Huawei Mate10Pro - niby już staruszek, bo dwuletni, ale działa bez problemu z innymi autami i czasem z tym również.


Spotkał się z ktoś z takimi fanaberiami samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkretnej sprawie nie pomogę, ale mam ten samochód i jakość połączenia bluetooth jest niska. Prawie nie ma jazdy bez zerwania połączenia CarPlay (wyłącza się Spotify i Google Maps). Potem po kilku minutach automatycznie się łączy ponownie, ale wyznaczona wcześniej w mapach trasa przepada. No i jeszcze chwilę przed rozłączeniem jak już się zaczyna ciąć, gdy biorę do ręki telefon, jest on bardzo zamulony i prawie nie reaguje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W konkretnej sprawie nie pomogę, ale mam ten samochód i jakość połączenia bluetooth jest niska. Prawie nie ma jazdy bez zerwania połączenia CarPlay (wyłącza się Spotify i Google Maps). Potem po kilku minutach automatycznie się łączy ponownie, ale wyznaczona wcześniej w mapach trasa przepada. No i jeszcze chwilę przed rozłączeniem jak już się zaczyna ciąć, gdy biorę do ręki telefon, jest on bardzo zamulony i prawie nie reaguje.

Carplay do połączenia nie używa bluetooth tylko wifi lub połączenia przewodowego.

Jeśli telefon muli to może problem jest z oprogramowaniem w telefonie, a nie autem.


 

Cześć,

pytanie do posiadaczy F44 M235i GC 2020 (i innych, jeśli się z tym już spotkali) - mam problem z bluetooth, a dokładniej ze współpracą auta z telefonem. Łączy się i paruje bez problemu, połączenia głosowe chodzą bez problemu, ale za to nie zawsze działają multimedia. Opcja multimediów w ustawieniach połączenia bluetooth w telefonie jest włączona. Wygląda to tak, że niby wszystko działa, na telefonie muzyka/ebook/YT gra i działa, ale samochód nie odtwarza multimediów i pomimo wyświetlania połączenia z telefonem wskazuje, że brak multimediów do odtwarzania. Nie wiem od czego zależy fakt, że czasami się połączy i działa, czasami nie. Wczoraj rano jechałem do pracy z muzyką z telefonu, ale wracałem już słuchając radia, bo pomimo wielu prób nie udało się mi uruchomić multimediów z telefonu.

Telefon to Huawei Mate10Pro - niby już staruszek, bo dwuletni, ale działa bez problemu z innymi autami i czasem z tym również.


Spotkał się z ktoś z takimi fanaberiami samochodu?

Sprawdź w ustawieniach połączeń czy obok Twojego telefonu masz ikonkę multimedii czy tylko ikonę telefonu. Jak tylko telefonu to kliknij klawisz "Option" na i-drive i w którymś miejscu(albo ustawienia telefonu, albo ustawienia bluetooth) jest opcja , żeby włączyć też obsługę multimedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też mam 2GC i też czasami mam problemy z CarPlay (używam iPhone'a). Zdarza się rzadko u mnie na szczęście i na moje oko wynikać może z tego jaki się ma model telefonu. Może pomóc "zapomnienie" telefonu w samochodzie i podłączenie jeszcze raz. W iOS można wybrać tryb łączenia się z samochodem, ale rzeczywiście CarPlay używa WiFi a nie Bluetooth - więc tą opcję trzeba wybrać.

Jedyne co można doradzić to sprawdź aktualizacje i w telefonie i w samochodzie (niedawno wyszła już druga do samochodu).


Co ciekawe ja zauważyłem że jest takie jedno miejsce gdzie jak przejeżdżam to ZAWSZE rozłącza mi telefon od samochodu :) i za moment się podłącza znowu - więc nawigacja czy spotify nie przerywają dzialania, ale ciekawe jest że w tym konkretnym miejscu zawsze się zrywa. To by znaczyło że są tam takie zakłócenia sygnału że aż w samochodzie to przerywa łączność z telefonem. Pewnie to 5G i muszę foliową czapeczkę na samochód założyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
KUBET999.Vip belongs to KUBET (also known as Thien Ha Bet – THABET), is one of the prestigious, top security and HIGHEST PAYING bookmakers run by Mr. Nguyen Phan Anh - CEO of KUBET 999. Tel: 0906390587. Head office: RCBC Plaza, Makati, Metro Manila, Philippines. Coming to KUBET 999, you will experience the pinnacle of entertainment technology because KUBET always applies new technology to the games, helping customers get the most authentic feeling!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.