Skocz do zawartości

E91 N47 Wtryskiwacze pytanie


seler

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent z N47 LCI z nalotem 520tkm, z ciekawości wrzucony na hamownię by zobaczyć ilu kucyków postanowiło sobie odpocząć i nie brać udziału w dalszym wyścigu.

Wynik z hamowni 156KM "not great not terrible" ale brakujące dwadzieścia sztuk trzeba odszukać po analizie danych z hamowania wychodzi że układ paliwowy a więc wtryski. Wtryski wcześniej były w serwisie boscha gdzie się dowiedziałem że co prawda wtryski są jeszcze ok ale jeden dostał już nowy kod a jeden nie chciał podać kodu, dwa pozostałe bez zarzutu. Na marginesie pan się zarzekał że te wtryski wytrzymują maks 300-350tkm...


Tak czy inaczej winą za brakujące kuce obarczyłem dwa niedoskonałe wtryski i postanowiłem zrobić podmiankę na komplet sprawnych do testu.

Znajomy mechanik miał do 177KM, zawiozłem do sprawdzenia do boscha, parametry w normie więc wtryski na auto auto na rolki i pierwszy wynik 143 drugi 145KM.


I o co chodzi?

Moje stare wtryski mają numer 7805428-01 a wtryski podmienione 7797877-05 w różnych miejscach podają je jako wzajemnie3 zamienne ale np w intercarsie te moje wtryski szły nawet do 3.0 i modelu F a te podmienione tylko do 2.0 i modelu E.


Czy jest możliwość że te wtryskiwacze różnią się np charakterystyką czy wydajnością i są inaczej wysterowane i stąd różnica? Gdzie znaleźć parametry tych wtryskiwaczy?


Czy jest sens pchać się w regenerowane, czy lepiej poszukać sprawnej używki a może najbezpieczniej kupić nowy?


BTW czy tylko mi szukajka nie działa? Prawie nie zwraca wyników.


Edyta: temat poprawiłem choć za boga nie mam pojęcia co się moderatorom nie podobało w poprzednim.

Edytowane przez seler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moderatorom nie pasuje to iz glowny temat brzmi dalej zle. Ma byc najpierw auto, pozniej rok, nastepnie silnik, na koniec o co pytasz inaczej zaraz go zamkna.

Nie sadze aby wtryski wtryski powodowaly spadki mocy. Problem jest gdzies indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co model auta skoro to forum konkretnego modelu ale ok.

Zresztą mogą zamknąć. Bosch potwierdził że moje oryginalne wtryski nie są zamienne z żadnymi innymi i inne wtryski nie dadzą właściwych parametrów.

Do tego modelu wtrysków bosch nie sprzedaje zestawów naprawczych więc ogłoszenia w necie są podejrzane, możliwy zakup tylko wtrysków "nowych" tj regenerowanych fabrycznie przez bosch.

Tak więc kupuję komplet i temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które podmieniłem też są do n47d20a 177ps.


Tyle że pod mój vin idą konkretnie 7805428-01 i nie są zamienne z żadnymi innymi choć w wielu sklepach w sieci można znaleźć że są zamiennikami.


Na tych zamiennikach w tej chwili jeżdżę bo nie chciało mi się przekładać ponownie i jedyny rezultat to mniejsza moc.


Tak czy inaczej wjedzie nowy komplet dedykowanych i zobaczymy jaki rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.