Skocz do zawartości

Led vs adaptive LED jak poznać


masssakra

Rekomendowane odpowiedzi

Aż specjalnie pobiegłem w garażu sprawdzić, bo zacząłem w siebie wątpić. :)


O ile zdjęcie lampy LED normalny na blogu z którego pikopiko wziął zdjęcie jest poprawne, tak dla LEDa adaptacyjnego zdjęcie już jest przekłamane (nie widać szczegółu który robi różnicę oraz niebieskie odbicie wprowadza w błąd). W F40 LED adaptacyjny ma niewielką różnicę wizualną względem normalnego i wygląda tak:

$_45.jpg


Tak więc musisz się przyjrzeć dokładnie i będziesz wiedział jaka to lampa.



I żeby lepiej było widać:


Tu masz z lampami LED adaptacyjnym: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-dostepny-od-reki-ID6Djw7v.html

Tu masz z lampami LED: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-sikora-m135i-xdrive-ID6DyiET.html


Różnicę widać na pierwszy rzut oka, ale to detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest też tak jak to w przypadku F20/21 LCI, na lampie jest napis BMW LED lub BMW ADAPTIVE LED ?

przykładowe zdjęcia z aukcji

DOmRqN9.png

I4uWz4z.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

aż byłem sprawdzić...

2 auta z adaptacyjnymi reflektorami LED.

Na jednym napis "BMW adaptive LED", na drugim "BMW LED"...

oba mają doświetlanie zakrętu ale tylko jeden ma dodatkową lampkę. Może to kwestia przeciwmgielnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam adaptacyjne i nie mam napisu. Przy odbiorze pytałem o to czy aby na pewno są adaptacyjne (jest tylko napis BMW Led). Sprzedawca powiedział, że w obecnych jedynkach jest tylko tyle napisane. To że są adaptacyjne widać po wyglądzie samej lampy. Tak, więc nie ma co sugerować się napisem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam, czy te adaptacyjne też są tak czule jak np. w f30 że na postoju przy Iekkim skręcie kierownicą reagują?

Tak, reagują proporcjonalnie do skrętu kierownicy. Jak ciut skręcisz to prawie nie widać że się przesunęły w kierunku skrętu (o centymetr ?). Jak np. skręcam na maksa aby wjechać do garażu to idą za kierunkiem kręcenia kierownicą i to pomaga. Pomaga najbardziej podczas jazdy w nocy po nieoświetlonej drodze, gdzie są zakręty (ładnie jest zakręt oświetlony, szczególnie długimi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.