Skocz do zawartości

Praca EGR podczas mrozów


wyhu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, więc zakładam wątek. Czy to normalne, ze przy ujemnych temperaturach EGR jest cały czas zamknięty? (wysterowanie EGR 5%) Masa powietrza żądana sporo różni się wtedy od aktualnej. Przy dodatnich temperaturach wszystko działa dobrze. EGR i elektrozawór są nowe, podciśnienie przed elektrozaworem poprawne.

Samochód to 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam silnik N47.

Też miałem taką sytuację , że zawór EGR nie pracowal . Temperatura wahała się od -15°C do -18°C.

Auto zawyczaj trzymam w garażu . Tamtego dnia auto trzymałem na zewnątrz. Na początku myślałem ,że coś może przymarzło..??? Sprawdziłem błędy......BRAK.

Oczywiście DPF zapychał się bardzo powoli przy średniej prędkości 45km/h ( wówczas były duże opłaty śniegu ) . Na odcinku 200km , popiołu przybyło tylko 2g.

Temperatura płynu chłodzącego wahała się w przedziale 85°C - 87°C.

Wjeżdżając do garażu gdzie panowała temperatura +8°C , zawór EGR zaczął pracować. Sprawdziłem ponownie błędy , BRAK , jeśli chodzi o zawór EGR.

Jedyny błąd jaki posiadałem to błąd działania przednich rolet od chłodnicy. Pewnie przymarzł mechanizm od wpadającego śniegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wątpię, że coś przymarzło. Jak wyjeżdżam z garażu, w którym jest +5 stopni na (dworzu mróz), to po przejechaniu kilkuset metrów EGR przestaje pracować.

 

Jak już zakładasz temat to podaj chociaż przy jakich temperaturach zewnętrznych zauważyłeś brak pracy zaworu EGR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.