Skocz do zawartości

Bmw X5 E53 3.0D 218 Km 2006r. parę pytań


perry_84_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów. W związku, iż zawsze chciałem posiadać X5 mam okazję taka nabyć z 2006 r., po lifcie z silnikiem 3.0D, przebieg 270 tys. km. Byłem na sprawdzeniu u mechanika i wyszło że ma prawdopodobnie pęknięty kolektor wydechowy. Jak wiadomo po lifcie jest on najprawdopodobniej stalowy i teraz można go wymienić na żeliwny tylko mechanik mnie przestrzegał iż będzie się mocno nagrzewał, a następnie może dochodzić do topienia sie plastikowych elementów które są w jego pobliżu.

1. Czy możecie się podzielić jak to z tym jest, ile w tym prawdy???

I drugie pytanie a mianowicie auto jeździ (przynajmniej od roku, od kiedy zostało sprowadzone) na oleju ValvolineMaxLife 10w40 i wiadomo że ten olej to półsyntetyk i nie jest zalecany do tego silnika.

2. Czy jak teraz zmienię na 5w40, 5w30 zgodny z normą BMW LL-04 to czy nie wpłynie to negatywnie na silnik, bo mechanik twierdzi że może być różnie, może dojść do rozszczelnienia itp i ogólnie nie poleca tego egzemplarza,bo jeździł na 10w40.

Bardzo będę wdzięczny za opinie i pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź tak zrobię z kolektorem i wyczytałem że niby pasują od E39 i są niezniszczalne.

A co do płukanki to trochę strach żeby za dużo nie wyczyściło, nie wiem razem z uszczelkami czy coś. Nie ukrywam że obawiam się bo nie wiadomo jak było wcześniej auto serwisowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.