Skocz do zawartości

E60 N52 Sprawdzanie poziomu oleju.


mareko1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam mały problem ze sprawdzeniem poziomu oleju w aucie, mianowicie przy włączeniu w Idrive funkcji sprawdzenia poziomu oleju od razu wyskakuje mi komunikat ok i że poziom oleju jest na max. Dziwi mnie to trochę, bo jak wcześniej sprawdzałem poziom oleju to musiałem trochę przejechać a na wyświetlaczu pojawiał się komunikat "No measured value available: Update of engineoil level in proces" - teraz tego komunikatu nie ma i od razu pojawia się ok i wszystkie kreski zielone. Dodam, że jakieś kilka miesięcy temu pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju ( dwie kreski), dolałem, więc ok 250 ml oleju i pojawiła się dodatkowa kreska na wyświetlaczu z napisem ok. Teraz jak włączam sprawdzanie oleju to oprócz tego, że nie mierzy tak jak wcześniej poziomu oleju, tylko od razu daje komunikat ok, to zamiast trzech kresek jest max, czyli pięć kresek. Czy takie bez sprawdzania wyświetlanie poziomu oleju jest wiarygodne i skąd się wzięło te dodatkowe dwie kreski ( czyli ok .500 ml oleju)? Dodam, że robię naprawdę krótkie, ok. 3 km odcinki po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz innych błędów w pamięci? Typu bit serial data albo coś innego? U mnie to powodowało zakłócenie pomiaru oleju z czujnika, pokazywał cały czas max.

Albo też czujnik może być uszkodzony.


U mnie nie pokaże poziomu dopóki nie są spełnione warunki (chyba 10 nim pracy, rozgrzany silnik / temperatura oleju)

Na pewno nie powinno być tak jak piszesz.

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.