Skocz do zawartości

X3 F25 Pompka spryskiwaczy


wodzik2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czołem,


Jak zdiagnozować jaka jest przyczyna braku reakcji na spryskiwanie szyb przednich (brak reakcji na manetkę i dźwięku pompki [charakterystyczne bzyczenie])?


Spryskiwanie reflektorów też nie działa, spryskiwacze się podnoszą (przynajmniej tak słychać. Tylny spryskiwacz działa, polewa płynem jak trzeba. Przed mrozami, uzupełniony był płyn zimowy (letni się skończył).


*EDIT* Problem się rozwiązał, najwidoczniej płyn ZIMOWY był kiepskiej jakości i zamarzł, po długim przebywaniu w dodatniej temp. przednie spryskiwacze ruszyły - dla zainteresowanych procedurą wymiany pompki - film instruktażowy

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie tyle płyn kiepskiej jakości,co w przewodach były pozostałości letniego i przymarzło.Ja zawsze dla pewności,żeby zima mnie nie zaskoczyła po wlaniu zimowego płynu przemywam przednią,tylną szybę i reflektory tyle dopóki nie zacznie lecieć zimowy płyn.Wtedy mam pewność że w wężykach nie został letni płyn



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najwyraźniej tak było. Co ciekawe wlałem całe 5 litrów zimowego, ja nie było już czym pryskać... w każdym bądź razie, nigdy wcześniej nie miałem takiej przygody. Dobrze, że nic się nie zespsuło...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aby nie zakładać nowego tematu, macie może wiedzę czemu po wyjęciu zbiorniczka i zamontowaniu pokazuje mi pomimo pełnego zbbiornika mało płynu do spryskiwaczy. Czujnik sprawny..


Nie wiem czy nie zawiesił się elektromagnes ( a jeśli to macie jakieś sposoby żeby to naprawić ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu, macie może wiedzę czemu po wyjęciu zbiorniczka i zamontowaniu pokazuje mi pomimo pełnego zbbiornika mało płynu do spryskiwaczy. Czujnik sprawny..


Nie wiem czy nie zawiesił się elektromagnes ( a jeśli to macie jakieś sposoby żeby to naprawić ? )

 

Miałem dokładnie ten sam objaw oprócz niedziałającego spryskiwacza.. też wymieniałem czujnik, ale pomogła dopiero (na oba problemy) częściowa wymiana wiązki (pisałem Ci na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Aby nie zakładać nowego tematu, macie może wiedzę czemu po wyjęciu zbiorniczka i zamontowaniu pokazuje mi pomimo pełnego zbbiornika mało płynu do spryskiwaczy. Czujnik sprawny..


Nie wiem czy nie zawiesił się elektromagnes ( a jeśli to macie jakieś sposoby żeby to naprawić ? )

 

Miałem dokładnie ten sam objaw oprócz niedziałającego spryskiwacza.. też wymieniałem czujnik, ale pomogła dopiero (na oba problemy) częściowa wymiana wiązki (pisałem Ci na PW)

 

Tak wiązka u mnie wymieniona i niestety dalej problem występuje, Napięcie dochodzi do czujnika wiec zakładam że z wiązką wszystko jest ok, wcześniej miałem zbiornik na wierzchu, obróciłem go o 180 stopni aby dostać się do pompki, wydaje mi się że od tego ten elektromagnes mógł się zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.