Skocz do zawartości

Wyciek płynu wspomagania w układzie kierowniczym


MarioBigRed

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za odgrzanie starego kotleta, choć uważam, że temat jest cały czas aktualny i kolejni ludzie w razie potrzeby tutaj zajrzą tak jak ja.

 

Właśnie dopadł mnie problem cieknącego węża od wspomagania w E38 (M62B44). Chlasnął ten najdroższy wąż z tą izolacją termiczną. Cieknie na końcu okucia schodzącego do pompy wspomagania. Póki co są to kropki na parkingu, ale poziom płynu spadł już sporo poniżej minimum i pompa przez to jęczy. Dolewanie oczywiście nie jest rozwiązaniem, ale póki co auto jeździ normalnie.

 

Teraz tak: wszędzie proponują mi ten wąż w wersji oryginalnej za powyżej 800 zł. Znalazłem jednak zamienniki, które są sporo tańsze:

http://katalog.mjauto.cz/auto-dily-MEYLE-3592020002-Hydraulicka-hadice-rizeni-t2w284z25454_q2s2b4x2_q2s2c423146423.html

http://www.magazyn.czesci24.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-359~1202~10002~1.aspx?

 

Szczególnie zainteresował mnie ten Meyle. Na czeskiej stronie jest on w cenie 200 zł (w przeliczeniu). Nie wiem jeszcze czy w ogóle wysyłają do Polski (wysłałem zapytanie), więc zastanawiam się nad aktualnością oferty kolegi piotr e38.

 

Mory ul. Poznańska 23 (przedłużenie Połczyńskiej) naprzeciwko salonu Renault Sepczyński tel. 0-606-763-907 Piotrek.

Proszę nie traktować tego posta jako reklamy, poprostu wyrażam chęć pomocy forumowiczom i tak jak napisałem powyżej mogę zrobić po kosztach materiału, oczywiście bez demontażu i montażu przewodu do autka.

 

Piotr e38, powiedz, czy jesteś w stanie mi taki wężyk sklecić na podstawie mojego wzoru - wykorzystujesz stare czy możesz zrobić nowe okucia?

Sorki za nie PW, ale na pewno znajdą się jeszcze jacyś szukający jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Panowie, jak odkręcić te przewody wspomagania na przekładni? Dostęp maksymalnie ciężki, nie mam pomysłu jak je odkręcić. Poza tym muszę zmniejszyc luz na maglownicy i podobno robi sięto za pomocą jakichś wymyślnych przedłuzek. Moze mi ktoś opisać to łopatologicznie? Mam kanał i garaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.