Skocz do zawartości

Spryskiwacz przedniej szyby


glowix

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i FB i nie znalazłem kompleksowego wątku o spryskiwaczu przedniej szyby (u mnie akurat F30).


Objawy, nie działa, nie słyszę pompki. Mam led bez spryskiwaczy reflektorów, tylko szyba.

Zrobiło się zimno i po nocy z temperaturami rzędu -7 zamarł.

Płyn letni wypsikany do dna kilka tygodni temu, zalany Sonax gotowy na -20 i już dobre pół litra ubyło więc raczej nic nie zamarzło.


Poszedłem śladem bezpieczników i tu utknąłem, bo w miejscu gdzie powinien być nr bezpiecznika jest symbol auta na podnośniku. Co to znaczy? Ktoś wie, które sprawdzać? Siadam do google właśnie, ale może ktoś już przeszedł tą ścieżkę.


W ostateczności będzie wymiana pompki, jakiś dobry zmiennik? Pierwszy montaż? ASO?


Czas temu widziałem na FB gdzieś, że F30 nie lubi jakiś płynów i może się tak zachować. Traktowałem to w kategorii legendy osiedlowej, ale teraz może i to warto zbadać.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Taką informację znalazłem Newtis, ale z tego co ty piszesz to zbiornik płynu do spryskiwaczy masz pełny???

Przednie wycieraczki też ci działają???

Masz może jakieś błędy????


W odpowiedzi na następujące warunki wstępne, przedni moduł elektroniczny (FEM) przestaje sterować pompą spryskiwacza szyby przedniej:


- silnik wycieraczek zablokowany

- poziom płynu do spryskiwaczy poniżej poziomu minimalnego (sygnał z przełącznika poziomu płynu do spryskiwaczy)


Na schemacie nie widzę bezpiecznika dla pompki szyby czołowej.

Pompka zasilana jest z przedniego modułu zasilania .

Jeśli chcesz to mogę podać ci bezpieczniki , które zabezpieczają w/w moduł FEM A173.

Podaj mi miesiąc i rok produkcji auta lub siedem ostatnich znaków numeru Vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy muszę przeczytać, na desce czysto, a komputerem się jeszcze nie podłączyłem. Dam znać.

Bezpieczniki chętnie. F30 z 04/2017, VIN priv.


Nie mniej to co piszesz pokrywa się z objawami - zablokowana pompka i FEM odcina prąd - ponieważ znalazłem obejście gdzieś na YT i obejście pomogło. Zakładam, że na krótko, ale da się wrócić do domu w śniegu z deszczem.


Ten patent polega na tym, że tam gdzie wchodzi wąż na maskę jest mała spinka, trzeba ją rozłączyć i dmuchnąć solidnie (najlepiej ze słomki jak jest pod ręką, bo płyn nie smakuje dobrze) w stronę zbiornika. Pompka jest delikatna i przy pierwszych objawach nie jest zbyt mocno zablokowana więc wtłoczenie siłą płynu w przeciwnym kierunku ją odblokuje.


Oczywiście jak pompa już daje takie sygnały to pewnie do wymiany i tak, żeby nie zaskoczyła gdzieś daleko od domu. Ze wstępnego rozpoznania:

- oem - ok 230 zł

- VDO - strzelam, że pierwszy montaż, ok. 100-110 zł

- Mayle - ok 60 zł

- Febi - ok 40-50 zł

- poniżej za 20 kilka można, ale bez przesady.


Wybrałem Mayle, bo mieli na miejscu. VDO/OEM nie chciałem, bo pady tej pompki to częsta rzecz więc jest cień szansy, że przyzwoity zamiennik wytrzyma lepiej niż ori. Wymiana jakoś na dniach, bo przy tej pogodzie to muszę znaleźć ciepłe miejsce.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompkę spryskiwacza można zregenerować w zamrażalniku lodówki wrzucając ja na noc.

Potem gdy już trochę odmarznie trzeba podłączyć na krótko do akumulatora.

Po przepłukanie z wiadra kilku litrów wody zaczyna normalnie działać i wyrzuca rdzę z woda.

Można tez kupić nowa z tego co pamietam producentem jest vdo dla bmw.

Patent z zamrażalnikiem dotyczy tylko pompek które się zawiesiły i nie działa gdy cieknie!

Jak ktoś chce to mam pompkę spryskiwacza szyb i pompkę reflektorów bmw oryginał na sprzedaż oraz zbiornik.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompkę spryskiwacza można zregenerować w zamrażalniku lodówki wrzucając ja na noc.

Potem gdy już trochę odmarznie trzeba podłączyć na krótko do akumulatora.

Po przepłukanie z wiadra kilku litrów wody zaczyna normalnie działać i wyrzuca rdzę z woda.

 

Duzo zabawy jak nowa czesc od 40 PLN.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.