Skocz do zawartości

Klima, a raczej sprezarka w e36 '97


batman333

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

Znowu dziwne...!! :D

...mam pytanie czy ktos sie spotkal z nastepujacymi objawami np:

temp zew: 24

temp klimy 21.5 -taka sobie zycze :D lub

tem zew.20

temp klimy 17.5

(dla upierdliwych- lubie TAK o 2.5 stopnia nizej lub pada desz i szyby mi paruja)

 

Generalnie chodzi o to gdy klimatronic chodzi wolno przy niskich obrotach silnika to rzezi.

 

jezdzac po miescie nic sie nie dzieje, bo ciagle sie motor kreci do 3.5-5 tys przy ruszaniu ze swiatel :? i problem ustepuje na chwile gdy motor sie wkreci, ale wystarczy 5-15 minut by klima chodzila na obrotach w/g obrotonierza w zakresie 2-3 tys. i wydaje dziwne dzwieki tj. jeczy!!!!! jakby miala wybuchnac, dziala poprawnie- niby, bo teraz jest to mniej odczuwalne, ale gdy byly upaly to mialem wrazenie jakby czasami zanadto mrozila, a chwilami za malo ( tylko w momencie tego "jeczenia")

prawdopodobnie jest to cos z kompresorem pytanie :co" ?, chlodziwo i szczelnosc ok

gdzie lezy problem???

pozdrawiam

TYM razem Moja kobieta skrzywdzila moje autko na MAXA- urwała przod na Grand Cheerokim.... :-( Na pocieszenie M3:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to "tylko" łożysko sprężarki - rozsypało się i hałasuje. Naprawa nie powinna być zbyt droga, w każdym razie znacznie tańsza niż wymiana sprężarki.

A może po prostu pasek napędzający sprężarkę Ci się ślizga? Sprawdź naciąg.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl ten sam efekt, teraz dodatkowo sprezarka wytwarza dodatkowo jakies wibracje.. bo jak sie wlaczy klime to, az ja czuc na lewarku i kierownicy... do tego jakby bardziej zamula samochod :evil: ... Trzeba zrobic jej remont/wymienic :mad2:

 

Takz ciekawości - ile kosztuje regeneracja sprężarki?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.