Skocz do zawartości

Koniec walka i glowicy i co dalej???


simon26

Rekomendowane odpowiedzi

No to dzis rozerbrali mi silnik i okazuje sie ze walka nie ma-praktycznie, dzwigienki popychaczy wyslizgane.Przyczyna rozbiorki byla woda w oleju i olej w wodzie. glowica byla szmyrnieta ,dosc glupio, szpilka kolektora byla wkrecona(na wylot)i ktos to klejem latal.Chyba glowica nie byla dokrecona. Wiec pewnie hydro-popychacze tez do wymiany, bo cos ten walek musialo wykonczyc. Co radzicie z takim silnikiem? Koszt regeneracji walka,dzwigienek,i glowicy jest nie maly no i pewnie dojda te hydro popychacze. Prosze o porade :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wiesz woda do oleju i olej do wody ja miałem to samo też mi dzwigienki wyślizgało a to dlatego ,zę puszczało cisnienie oleju bokiem i nie sikało na krzywki... tak chyba było u mnie :) a raczej :( lepiej kupić jakąś głowice ale to cięzko znaleźć :( współczuje znam to ....
kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt regeneracji głowicy na całkowicie nowych elementach to około 1700zł( wałek , popychacze , hydroregulatory).. Za troche ponad tysiąc można kupić używany silnik (m40) , problem w tym żeby był w dobrym stanie. Jak masz dojscia to proponuje drugie wyjście.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec- Koszt regeneracji głowicy na całkowicie nowych elementach to około 1700zł( wałek , popychacze , hydroregulatory)..

kolega ZIN mniej wiecej juz okreslil. Dzwigienki popychaczy zaworow,to element ktory ulega zurzyciu w rownym stopniu z walkiem roz.(on krzywkami slizga sie wlasnie po nich) Olej jednak wleje polsyntetyk MIDLAND,chyba ze ktos ma jakies inne propozycje.Midland'a znam jezdze na nm i bardzo polecam,ale moze silnik BMW ma jakies szczegolne upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.