Skocz do zawartości

E90 320i wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów pytanie


Darekbp

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dwa razy zmieniałem tą uszczelkę - koło kwietnia, maja jak wymieniałem silniczek VVT i dwa tygodnie temu jak uszczelniacze robiłem. W obu przypadkach uszczelnienie wg powyższego, dokręcenie na moment (10Nm) i zero wycieków.


Z drugiej strony zauważyłem że im bardziej doszczelniam ten silnik tym więcej wycieków pojawia się z innych miejsc - podstawa filtra oleju, chłodniczka oleju, miska, vacumm pompa.... :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem hehe bo mi poci sie z tylu gdzie jest pompa vacum ale w niej uszczelke wymienilem byl spokoj na 2 tygodnie i znow jest to samo i nie wiem czy to z pomoy czy z uszczelki pokrywy zaworow nie ma dobrego dojscia zeby to stwierdzic. A powiedzcie sruby dokrecac z sila jak kolega wyzej pisal 10nm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest operacja chirurgiczna. Daj tak byś nie walnął gluta jak nie wiem co ale byś był pewien że jak dociśnie uszczelka to ten silikon się ładnie rozłoży tam. Wyobraź sobie trochę to.

Co do pytania - dałem trochę więcej tylko przy tej śrubie.


A co do reszty też przecież nie dawałem tyle co na tych zdjęciach dokładnie tylko tyle ile mi się wydawało za słuszne by po dokręceniu było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem już uszczelkę i z tyły gdzie zawsze się pociło przy pompie Vacum jeat już sucho tylko teraz w jednym miejscu przy śrubie na płaskiej powierzchni po lewej stronie widzę troszke się poci bo widać olej lekko i mam pytanie co mogę z tym zrobić bo chyba znów wszystko rozkręcać nie ma sensu? Dokręciłem ją lekko mocniej o pół obrotu i cały czas delikatnie widzę olej. Czy można tą śrubkę poluzować i dac pod tą uszczelkę silikon Dirko? Czy zostawić to tak jak jest jak uważacie.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.