Skocz do zawartości

e902.0d 163km pare problemów i pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam stałem się nowym posiadaczem bmw e90 320d 163km 2006 rok.Jest to 6 BMW w moim doczesnym życiu.Interesuje się mechaniką i tyle co potrafie zrobić,to staram się robić samemu(wymieniałem samemu konwerter skrzyni w 3.0d e39 i pacjent przeżył a nawet była poprawa :D )Mam pare pytań ,pierwsze dymek po wyjęciu bagnetu na pracującym silniku,po przyłozeniu palca nie odczuwam żeby zasysało czy dmuchało.Tak samo po zgaszeniu auta i otwarciu korka wlewu pełno białego dymu czy to normalne? Olej to Valvoline 5w40 ,oczywiście odme też wymieniłem poniewaz jest mokry dolot ,jest sporo oleju i teraz dylemat odma czy turbina.Drugie-egr,spróbuje to opisać .Oczywiście aplikacja na androida zainstalowana (swoją drogą wielki szacun dla twórcy,juz nie trzeba tyle biegać po schodach z laptopem)zastanawia mnie praca egr nieraz jak odpale auto to jest ok czyli żadane a rzeczywiste sie pokrywają i wysterowanie egr pokazuje ok50% a jest i tak że odpalam i wysterowanie 5% czyli egr zamknięty i wtedy wiadomo więcej jest tlenu Tak było wczoraj 20km zrobiłem i egr w miejscu 5% .I jeszcze jedno jak egr działa jade spokojnie to widać w live data ze egr pracuje tzn.przymyka otwiera tak aby pokrywały się parametry ale jak depnę w pedał wcale nie musi być mocno egr zamyka sie całkowicie czyli na 5% i widac wtedy ze dostaje więcej powietrza nisz żąda ECU czy to jest normalne.Podmieniałem juz elektrozaworek bo został mi jakiś z e46 ele jest tak samo.To narazie tyle
Opublikowano
zostaw wszystko jest ok, EGR tak pracuje, gdy jest zimno dość często jest zamknięty
Opublikowano
  • Autor
A nie powinno być wręcz odwrotnie że jak jest zimno to egr otwarty aby spaliny dogrzewały dolot.
Opublikowano
nieee, pracą EGR steruje ECU takze, jest bardzo dużo czynników, kiedy i ile ma się otwierać EGR
Opublikowano
  • Autor
A jak ma się sprawa z dymieniem z bagnetu?Jestem w domu co drugi weekend taka praca (kierowca) mam wolne do nowego roku chce auto doprowadzić do stanu aby było ok.Narazie wymieniłem klapy wirowe w kolektorze ssącym oraz klapę gaszącą dodam że wypala się DPF zdecydowanie za często średnio 90km jazdy miejskiej

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.