Skocz do zawartości

X3 30i foteliki


Mp00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Przymierzam się do kupna samochodu i proszę o poradę, całe forum już przeczytałem.


Waham się między: 5 g31, x3 g01, x5 g05.


Wiem, że duża rozbieżność, już tłumaczę. W aucie chciałbym zmieścić w bagażniku dwa wózki dziecięce, w x5 pewnie nie będzie problemu, ale jak sprawa wygląda w x3?


Moje wymagania:


wszystkie systemy asystujące kierowcę (mam to w Volvo i często korzystam).


Kamery 360.


Head up.


Lampy które wycinają inne pojazdy (adaptacyjne?).


Przynajmniej 200 km (przy x5 chyba wolałbym 30d).


Podgrzewana kierownica.


Wentylowane fotele (to nie jest konieczne, podejrzewam że takiego egzemplarzu nie znajdę).


Chciałem jeszcze masaż, ale na forum widziałem opinie, że masaż w nowych bmw jest bardzo słaby, zresztą pewnie nie byłoby takiego egzemplarza.


Nie wiem czy warto dopłacać do x5, bo pewnie x3 czy g31 byłoby sporo tańsze, jeżeli znalazłbym taki egzemplarz, to chciałbym się zmieścić w kwocie 220 000 zł, więc pewnie budżet nieosiągalny (widziałem w tych pieniądzach, ale zawsze czegoś mi brakowało) dla x5. Szukam auta używanego, głównie ze względu na cenę.


W tym momencie jeżdżę v90 i z tyłu jest tyle miejsca na nogi, że osoba 200 cm może spokojnie jechać, w x3 boję się o miejsce właśnie z tyłu.


Zostanie pewnie x3 lub g31. W x5 podobało mi się nowe wnętrze, ale przeżyje bez niego. W g31 mieliśmy lift, widziałem zdjęcia oklejonego x3 i tutaj pewnie za rok jeździłbym starym modelem :)


W x3 często widziałem dosyć słabe wyposażenie. W x5 pewnie podstawa jest dużo bogatsza niż w pozostałych, ale czy warto jeździć golasem, w, dodatku pewnie w, tej cenie 25d?


Wiem że muszę się wszystkimi przejechać. W piątek jadę do salonu na jazdę próbną, ale chciałbym coś wiedzieć na miejscu żeby wiedzieć o co zapytać, co sprawdzić.


Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie wózki chcesz zmieścić w X3. Zresztą jakie one by nie były to z samymi wózkami nie powinno być problemu w X3. Musisz pamiętać, że to napompowana trójka, więc nie jest to duży samochód a za taki uważam V90 :wink: Ewentualny wyjazd na kilka dni raczej z bagażnikiem dachowym. Przy Twoim budżecie można rozważyć nowe X3 albo G31, rzecz jasna wtedy pewnie musiałbyś zrezygnować z niektórych wymienionych powyżej opcji. Kiedyś (2 lata temu) touringi były mocno rabatowane ze względu na kiepską sprzedaż. Warto sprawdzić jak to wygląda teraz. Mogę podrzucić parę kontaktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G31 raczej wykluczę, zostanę chyba przy x3.


W tym budżecie licząc rabaty jakie ludzie dostawali na forum (23, 24%) większość z opcji miałbym przy aucie nowym. Wolałbym używkę, ale ciężko znaleźć coś z dobrym wyposażeniem, jak już znalazłem, to było m40i, a tutaj raczej narzekałbym na spalanie jakbym widział 15 l na komputerze :)


Swoją drogą nie wiem dlaczego x3 najczęściej są słabiej wyposażone niż pozostałe modele.


Wie ktoś coś na temat liftu w x3? O wewnątrz się nie boję, bo pewnie jak w g30/31 nic praktycznie się nie zmieni, ale z zewnątrz nowa piątka jest dużo ładniejsza, czy nie będzie tego samego z x3.


Widziałem różne modele piątki i x3. Jedne miały stare zegary, inne już te nowe jak w x5. Wynika to tylko z aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G31 raczej wykluczę, zostanę chyba przy x3.


W tym budżecie licząc rabaty jakie ludzie dostawali na forum (23, 24%) większość z opcji miałbym przy aucie nowym. Wolałbym używkę, ale ciężko znaleźć coś z dobrym wyposażeniem, jak już znalazłem, to było m40i, a tutaj raczej narzekałbym na spalanie jakbym widział 15 l na komputerze :)


Swoją drogą nie wiem dlaczego x3 najczęściej są słabiej wyposażone niż pozostałe modele.


Wie ktoś coś na temat liftu w x3? O wewnątrz się nie boję, bo pewnie jak w g30/31 nic praktycznie się nie zmieni, ale z zewnątrz nowa piątka jest dużo ładniejsza, czy nie będzie tego samego z x3.


Widziałem różne modele piątki i x3. Jedne miały stare zegary, inne już te nowe jak w x5. Wynika to tylko z aktualizacji?

 

Myślę, że aktualnie ciężko będzie uzyskać rabat na poziomie jw. Chyba, że w związku z liftem, który jest planowany na połowę 2021 roku będzie szansa na lepszą cenę. Nowe zegary w x3 pojawiły się w drugiej połowie 2019 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mi też na stare lata przyszło szukać miejsca na wózek i kupę innych niezliczonych gratów z tym związanych. Jak widzę, to ty masz podwójny problem, a może podwójne szczęście :lol: Wyjeżdżając na wakacyjny urlop x4 niestety musiałem wrzucić na dach box 350 litrów załadowany do pełna (nie wierz że w x3 a nawet x5 będzie lepiej). Po zakupie 5 g31 obyło się bez balastu na dachu. Gondola spokojnie wchodzi w dłuż Po za tym z żoną kłócimy się kto jeździ 5 ponieważ jest bardziej komfortowa i obojgu bardziej odpowiada. Niestety ponieważ szczęśliwa żona to szczęśliwe życie, to jestem zmuszony do jazdy białym a nie pięknym carbon black :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V V90 też spokojnie się mieszczę, chyba trzeba zostać przy G31, ale ciężko znaleźć coś w moim budżecie, chyba trzeba poczekać aż będzie więcej używanych, bo model dopiero wszedł i jeszcze ich mało :)


Jechałem na jeździe testowej g31 530i i szczerze mówiąc myślałem, że będzie mocniejsze. Jeżdżę teraz autem 200 km i to w większej wadze (V90). Na plus 530i to że nie ma dziury między zmianami biegów tylko ciągnie cały czas, ale sama moc mnie nie przeraziła, a na to liczyłem. Może jest tak komfortowa, że nie czuć tej prędkości i przyspieszenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30i ma to do siebie, że przyśpiesza liniowo i nie czuć tych „papierowych” przyśpieszeń, ale one rzeczywiście są. Przy spokjnej jeździe za to odwdzięcza się niskim zużyciem paliwa jak na 2.0 turbo. Tak jest w każdym modelu BMW, gdzie jest ten silnik.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.