Skocz do zawartości

F06 640d brak komunikacji z pompą paliwa prosba o poradę


Bartek728i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Zwracam się z prośbą o poradę w sprawie błędu CD953F i S 0237

CD953F Brak komunikatu (status elektrycznej pompy paliwa 0x335) odbiornik DDE nadaj

S 0237 Brak możliwości komunikacja z elektroniczny sterownik pompy paliwa


Czy ktoś miał stycznosc z takimi błędami i moglby mnie naprowadzić co może być przyczyną?

Dodam że samochód dziala normalnie, brak jakichkolwiek problemów z odpalaniem itp.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

CD953F

Kody błędów BMW


Informacje o błędach


Opis kodu błędu

Jednostka sterująca odbierająca rejestruje błąd, gdy oczekiwany komunikat z jednostki sterującej nadawczej nie jest odbierany.

Tego typu usterki są zwykle powodowane przez zakłócenia na połączeniu magistrali między odnośnymi jednostkami sterującymi (łącze fizyczne).

Warunki kodu błędu

Ogólne warunki Napięcie zasilania od 9 do 16 V.

Stan terminala Terminal 15

włączony

Stan terminala Status PWF: jazda


Stan terminala Status PWF: Zamieszkały


Warunki jazdy Uwaga: Oznaczenia statusu terminala lub statusu PWF mają zastosowanie w zależności od instalacji elektrycznej pojazdu.


Stan czasu uszkodzenia

Kod błędu jest wprowadzany po uruchomieniu centrali po maksymalnie 10 sekundach.

Plan serwisowy

Uruchom moduł testowy „Brak komunikatu analizy systemu”. W tym module testowym analizowane są wszystkie wpisy kodów błędów „Brak komunikatu” ze wszystkich jednostek sterujących. Pozwala to zlokalizować usterkę w określonym obszarze (najprawdopodobniej przyczyna usterki). W wielu przypadkach usterki występują sporadycznie. Aby precyzyjnie określić przyczynę uszkodzenia, należy przeprowadzić dodatkowe pomiary na podstawie wyników analizy (napięcie zasilania, zwarcie, problemy ze stykami).

Jeśli niemożliwe jest zidentyfikowanie wyraźnej i jednoznacznej przyczyny usterki, a schemat usterki nadal się powtarza (powtórzenie naprawy), może być konieczna wymiana odpowiedniego okablowania, połączeń wtykowych lub jednostki sterującej.

Uwaga:

Jeśli usterka pojawia się sporadycznie (brak ponownej naprawy) i nie otrzymano żadnych skarg klientów dotyczących problemu, wówczas wymiana powiązanej jednostki sterującej nie jest ani zatwierdzona, ani logiczna.

Uwaga:

te usterki pojawiają się zwykle w dużych ilościach. Jeśli wprowadzono tylko jedną usterkę związaną z brakującym komunikatem i nie występują żadne problemy związane z działaniem jednostki sterującej, to usterkę można zignorować.

Wpływ na błąd



Ostrzeżenia

Światła ostrzegawcze

Komunikaty w Centrum sterowania

Uwagi serwisowe


© 2020 - BMWFaultCodes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że blad pojawia się każdorazowo po skasowaniu, odpaleniu samochodu i jazdy kilkuminutowej. Nie jest wyświetlany błąd w postaci EML.

Jak wcześniej wspomniałem błąd ten nie ma wpływu na "komfort" jazdy i nie zakłóca w żaden sposób pracy silnika.

Postaram się jutro sprawdzić połączenia i będę informował o postępach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie mam ten sam problem , wychodzi na to że padł sterownik elektrycznej pompy paliwa EKPM3 mój to HELBAKO 0132425157 , komputer nie może się z nim połączyć . ISTA pokazuje :


S0237 Brak możliwości komunikacji z : Elektroniczny sterownik pompy paliwa

CD953F Brak komunikatu (status elektrycznej pompy paliwa ,0x335 odbiornik DDE nadajnik EKPS


Znalazłem ten EKPM3 we wnęce obok akumulatora cały zawilgotniały, zielone piny i w środku płytka też zielona . wygląda jakby faktycznie był padnięty . Co ciekawe auto działa jeździ normalnie a po odłączeniu go od razu gaśnie . Nie mogę znaleźć używki z takim samym nr ani nowego ( wycofane z produkcji wg BMW)


Jak wygląda sprawa z jakimś zamiennikiem lub założeniem części z innym nr ? Czy trzeba go w jakiś sposób kodować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.