Skocz do zawartości

Dosyć wysokie spalanie N43B20


focus94

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wam palą średnio N43 2.0 170km (LCI)? U mnie częściej miasto niż trasa, wychodzi między 12-14 litra i to przy spokojnej jeździe. Spalanie dosyć spore może zaczyna coś go boleć, ale objawów naocznych nie ma żadnych.

Na trasie pali koło 8/9

Mam kilka błędów po podpięciu kompa stały od Elektrycznej pompy wody (002E85)

No i kilka błedów ktore raz są raz ich nie ma:

002AF4 Nitrogen oxide sensor, electrically

002AF2 Nitrogen oxide sensor. lambda linear

002AF6 nitrogen oxide sensor, binary lambda

002AF9 Nitrogen oxide sensor, nox signal: push test

0030EA Denox catalyst verschwefelt


Ktos coś jest w stanie mi pomóc ?


Nie faluje, nie ma problemów z odpalaniem, checka nie ma, moc jest.

Edytowane przez focus94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd NOX, czyli silnik pracuje tak jakby miał wtrysk pośredni, zero korzyści z wtrysku bezpośredniego.

Wymień czujnik NOX na NOXEM, nie kupuj oryginału bądź zamienników. Będziesz zadowolony.


U mnie co prawda 318i, 143 KM, ale spalanie w trybie mieszanym ok 7 litrów. Samo miasto bliżej 9. Z niesprawnym systemem NOX było ok 1,5 l więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest emulator. To jest pełnoprawny czujnik NOX, tyle, że poprawiony w stosunku do fabrycznego.


Trzeba go zamontować, zakodować w ISTA wymianę czujnika, wykasować adaptacje i zrobić nowe (kilka przejazdów po kilka km w różnych warunkach + bieg jałowy po kilka minut po każdym przejeździe). Wszystko znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,


pozwolę podpiąć się z moim pytaniem do tego tematu.

Również mam problem z czujnikiem NOX (2AF2,2AF4,2AF6,2C7E). Żeby nie było, zapoznałem się dosłownie ze wszystkimi wątkami na temat tego problemu.

Rozważałem kupno Noxem ale z tego co widzę nie jest to do końca tak jak napisał pan tomek9210 w swoim poście, owszem, to JEST emulator.

Inna ciekawostką jest kupno nowego, "oryginalnego" czujnika. Czy te czujniki za 1500zł, 1650zł czy 230 funtów.. to rzeczywiście oryginały ? Nikt tu nie pisze że wydał 2500zł za ten czujnik, a ja widzę że w tej cenie też są..


https://oryginalne-czesci.pl/czujnik-nox-n43-bmw-e81-e82-e87-e88-e90-e91-e92-e93,id12066.html

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7587130-czujnik-nox


A może to tylko jakiś wałek na niemal 1tys zł. ?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oryginalne czujniki padają jak muchy. Poprzedni właściciel mojego auta wymienił czujnik NOX na oryginalny i błąd po jakimś czasie powrócił. Tylko Noxem załatwia sprawę. Tu się nie ma co zastanawiać.

 

czy tego noxema mozna zakodowac tylko za pomoca ista-d? czy moze to zrobic jakis inny program? (moj laptop ma problem z ista-d ale inpa chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.