Skocz do zawartości

335i problem błąd: usterka silnika spadek mocy


misiumesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o pomoc co to moze byc . Taki komunikat sie pojawia, auto ciezej odpala i wiatraki zaczynaja chodzić na maksa, totalny brak mocy... jechalem 10 km awaryjnie do znajomego jednak do domu mam jeszcze 30. Czy mozna jechać? Juttro spróbuje podłączyć do kompa i zczytac błędy. Czy ktos ma jakies sugestie czy to bedzie cos powaznego ?20201205-234312.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pompa wysokiego ciśnienia ,ale dowiesz się więcej jak odczytasz błędy.

 

Faktycznie miales racje moja diagnoza byla błędna. Bledy to 29DC, 29F2,2B2C. Czy moge z tym jechac te 30 km do domu ? Wiem, ze padaly Ale była zmieniana w usa... co prawda w 2011 wiec dawno. Czy to wina jakiegos syfu w baku ? Czy wtryski tez oberwaly od jakis opilkow? Cholera n54 jednak daje w kosc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa wysokiego ciśninia wytrzymuje około 100.000, jeżeli jest oryginalna. Możesz jechać 30 km, ale trzeba się liczyć, że w każdej chwili może zgasnąć silnik i widomo czym to grozi. Silnika nie uszkodzisz, przechodzi w tryb awaryjny, redukuje moc, ustawia turbo, żeby nie dmuchało i tak powoli można jechać. Zazwyczaj zamiast ciśnienia około 8-15 kPa jest 5, co wystarcza na pracę silnika na jałowych obrotach plus bardzo delikatną jazdę. Mogło się zdarzyć, że ktoś wymienił pompę na chiński zamiennik i wtedy możesz mieć problem z wtryskami również. Oryginał kosztuje 3200 około, więc nie ma co oszczędzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa wysokiego ciśninia wytrzymuje około 100.000, jeżeli jest oryginalna. Możesz jechać 30 km, ale trzeba się liczyć, że w każdej chwili może zgasnąć silnik i widomo czym to grozi. Silnika nie uszkodzisz, przechodzi w tryb awaryjny, redukuje moc, ustawia turbo, żeby nie dmuchało i tak powoli można jechać. Zazwyczaj zamiast ciśnienia około 8-15 kPa jest 5, co wystarcza na pracę silnika na jałowych obrotach plus bardzo delikatną jazdę. Mogło się zdarzyć, że ktoś wymienił pompę na chiński zamiennik i wtedy możesz mieć problem z wtryskami również. Oryginał kosztuje 3200 około, więc nie ma co oszczędzać.

 

Dzieki za odpowiedz.Auto odpalilo z trudem, ale nie wyskoczył tryb redukcji mocy i dojechałem. Nie wiem która pompe kupic sa dostępne dwie wersje jedna 13517616170 niby nowsza, ale za okolo 4 tyś i 13517616446 ( taka sama jaka według wydruku z ASO włożyli w 2011 na akcji gwarancyjnej ) za mniej niz 2 tyś i teraz nie chce przepłacać.


I sprawa jest mocno podejrzana, jakos nie chce mi sie wierzyć, ze nagle padla po 3 tys kilometrow przejechanych w Polsce.... A w USA. na ich niby słabych paliwach jezdzila 9 lat, a u nas po 3 miesiącach padla? A ja dbalem o auto mialo nowy olej nie jezdzilem z mala iloscia paliwa lalem 98 i 100 oktan paliwa na shell i BP(nie przez oktanowosc tylko, niby te paliwa maja jakies dodatki chroniące układ wkryskowy) i tak się przejechałem oto cala Polska uczciwosc dystrybutorów paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa mogła być wymieniona na używkę, żeby zaoszczędzić parę usd. Widzę, że oryginał już po 4k, pewnie euro poszło w górę. Cena przy zwrocie starej pompy. Najnowszy nr to 13 51 7 616 170. Wszystkie pompy z tych silników są zamienne, tyle, że kupowanie używki bez pewnego przebiegu to loteria. Była też jakaś akcja serwisowa na przewód paliwowy przy pompie 13 53 7 622 751 , związana z czujnikiem niskiego ciśnienia paliwa i ile dobrze pamiętam. Jeżeli masz błą niskiego ciśnienia paliwa to masz problem z pompą w zbiorniku albo czujnikiem, a jak błąd wysokiego ciśnienia to problem z pompą lub czujnikiem hp. Czujnik możesz sprawdzić na kompie. U mnie pewnego pięknego dnia pompa zaczęła mieć problem z ciut wyższym ciśnienie, silnik odpalał w miarę ładnie, tylko podczas przyspieszania było max 12kPa, po paru dniach 10, potem 8 i już się nie dało jechać. Wymieniłem pompę i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.