Skocz do zawartości

Wyłączenie tylnego airbag'a z prawej strony


h3llsp4wn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.


W necie mnóstwo informacji na temat wyłączania poduszki dotyczącej przedniego fotela pasażera, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji odnośnie airbag'ów z tyłu.

Mam w swojej E83 airbagi w słupkach z tyłu (przy tylnych zagłówkach tj. tych przy zagłówkach tylnych siedzeń). Z tyłu wożę po prawej stronie 7-letnie dziecko w foteliku do 36kg (wraz ze specjalnym zagłówkiem wbudowanym do fotelika).

Zastanawiam się czy istnieje niebezpieczeństwo w razie kolizji, gdy ta poduszka działa? Chodzi o prawą tylną stronę (za fotelem pasażera).


Jeżeli tak, to czym można to wyłączyć? Mam ISTA z interfejsem dedykowanym do BMW (obd - USB). INPA nie łączy się, ale wiem, że jest jeszcze DIS i NCS-Expert - tych nie próbowałem. Może jest jakiś poradnik?


Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak producent nie przewidział oficjalnego wyłączenia airbaga z tyłu, tak jak to dotyczy poduszki pasażera i stosownych przepisów producenckich dotyczących fotelika na przednim fotelu pasażera, ani nie zabrania przewożenia dzieci z tyłu w foteliku przy bocznej poduszce, to jest to zgodne wszystko z homologacją, więc pewnie bezpieczne (mam nadzieję, że nigdy się nie przekonam). Więc ja bym nie kombinował, a jeszcze mój młodszy syn sam jeździ w foteliku. A do niedawna były dwa foteliki...

Zresztą w żadnej marce nie spotkałem się z taką możliwością.

PS.

Dla niektórych pewnie twoje pytanie może wydawać się głupie, ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech, nie ma głupich pytań.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie rozumiem jednego - dlaczego w imię bezpieczeństwa dziecka należy wyłączyć systemy zabezpieczeń. Może mi to ktoś wyjaśni.

Jeżeli chodzi o wyłączenie airbaga na przednim prawym fotelu to dotyczy to TYLKO montażu fotelika tyłem do kierunku jazdy (nawet na naklejce informacyjnej jest to narysowane) - uderzenie airbaga w tył fotelika może wyrwać go z zamocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.