Skocz do zawartości

Podsumowanie po 10000 tys kilometrów


pebryl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wypada bmw X7 po 10000 tys przejechanych kilometrów? Komfort jazdy rewelacyjny. Spalanie wzrosło do 13 l/100. Co się popsuło lub nie działało od początku ? Kodeki Xvid mimo aktualizacji nie działają do dzisiaj. Od początku nie działał przycisk wyłączenia start&go. Trzeba było wymieniać cała konsolę i programować od nowa komputer (serwis zrobił to bez problemu). Ponoć jest to standard w tych autach i od nowości są uszkodzone. Wgrałem androidauto. Niestety porażka jeżeli chodzi o funkcjonalność. Golas z mapami google. To zdecydowanie do poprawy. Polski system sterowania głosem jest w powijakach wersje którą testowałam to jakieś wczesne alpha, do mercedesa droga daleka. Mają nad czym popracować. Kilka razy kamera wyłączała się, ale teraz juz nie ma tego błędu. To chyba wszystkie wady z jakimi miałem styczność. Poza tym autko kupiłbym jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem swoim ponad 20 tyś. km przez ostatnie 8 mscy. Z doświadczeń pozytywnych to to, ze auto prowadzi się świetnie, w zależności od jazdy ustawiam odpowiedni tryb i rzeczywiście jest to raczej odczuwalne zarówno w trybie sport jak i Eco. W instrukcji mam także sport plus, ale w rzeczywistości nie mogę zapiąć tego programu jazdy. Generalnie pół na pół autostrada i miasto. Spalanie średnie dla mojego 30d to 9,1l/100km. Na autostradzie jazdę ustawiam na 160-180 km/h w mieście głownie jazda na Eco drive. Prawie zawsze na autostradzie korzystam z półautonomicznej jazdy, ale jadę zawsze na trybie eco individual i usztywnionym oraz obniżonym zawieszeniu. Dlaczego z tego korzystam? Bo wkurzało mnie hamowanie w ostatniej chwili przed autami na autostradzie i potem gazowanie na maxa, żeby dobić do zadanej prędkości. Z usterek to miałem tylko 2 razy brak zablokowania 2 rzędu siedzeń, po wizycie w serwisie, gdzie nic niby nie robili :), usterka minęła. Ponadto poprosiłem o sprawdzenie szyberdachu bo coś mi od czasu do czasu trzeszczał. No i poprawili fabrykę i teraz trzeszczy jeszcze bardziej, a jak chciałem, żeby to poprawili do tego jak było wcześniej to powiedzieli, zmusza cały dach panoramiczny zdemontować. podziękowałem i pojechał kupić porządny smar do silikonu i trzeszczenie ustało :)

Auto mega dobre i można dostosować je do prawie każdego sposobu jazdy. Trochę brakuje kucyków, ale to się zrobi.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Hipo zrobił już 12 000 km.

Gdyby nie pandemia to bym jeździł tym autem co weekend gdzieś... Ale trochę jest przeszkód.

W trakcie tego przebiegu miałem jeden problem. Mianowicie przy silniku 30d miałem problem z wydechem. Uszkodzony był jakiś zawór który regulował przepływ spalin. Efektem był brak mocy przy prędkościach autostradowych. Auto spędziło UWAGA !!! 1 miesiąc w serwisie. !!!. Ale zrobili, pomogli koledzy z Monachium. Wymienili mi w nowym aucie zabawek za 25 000 zł. Oczywiście gwarancja. Na czas naprawy dostałem BMW 750d. No, no. Jakoś dałem się przeprosić.

I to tylko tyle i aż tyle.

Co bym zamienił? Silnik z 30d na obecne 40d. Uważam że 40d jest optymalnym motorem dla tego auta. Dobre osiągi przy umiarkowanym spalaniu. Przy 30d średnie spalanie to 9l/100km.

Ogólnie oceniam auto na 95/100 pkt. Taki mega wygodny 7-osoby statek kosmiczny. Bardzo komfortowy, super ekstra fajny. Z ciekawostek, które oceniam na in + to stabilizacja przechyłów, widoczność, przestronność, Bowers z kolegą Wilkins-em. Zabieram 5 pkt za gabaryty, bo auto wystaje przodem lub tyłem na miejscach parkingowych. Polecam.

Następnym razem przyjadę Kamazem i kupie jeszcze raz X7.

Zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście macie rację napisałem nieprecyzyjnie używając 2 miar i wyszła bzdura. Auto kupiłem w kwietniu i przejechałem 10 000 kilometrów. Oczywiście niewiele , ale już cos można powiedzieć o nim . Silnik benzyna 340 km ,6 osobowy. Nic nie skrzypi , absolutnie nic podczas jazdy słychać tylko powietrze i szum opon przy dużych prędkościach. Tarcze mam sportowe bo masa jest duża. Skóra trzyma się pięknie. JA akurat z szyberdachem nie miałem problemów. Niestabilnie działa otwieranie nogą klapy bagażnika. Nie mogę tego do końca zrozumieć mimo wielokrotnego czytania instrukcji i obrazków. Pamiętajcie żeby po zakupie po 4 tys km wymienic olej. Serwis tego nie wymaga, ale dla silnika trzeba to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z otwieraniem bagażnika nogą trzeba uważać aby nie być za blisko zderzaka, bo ponoć jest jakiś czujnik. ze jak za blisko się stoi auta to nie uruchamia się otwieranie nożne, aby nie uderzyć w głowę kierowcy :). Trzeba być jakieś 30- 40 cm od zderzaka i wtedy uruchomić otwieranie. Trochę to dziwne ale u mnie ma 100% skuteczność jak odkryłem, ze muszę być oddalony od auta, żeby uruchomić automat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Oczywiście macie rację napisałem nieprecyzyjnie używając 2 miar i wyszła bzdura. Auto kupiłem w kwietniu i przejechałem 10 000 kilometrów. Oczywiście niewiele , ale już cos można powiedzieć o nim . Silnik benzyna 340 km ,6 osobowy. Nic nie skrzypi , absolutnie nic podczas jazdy słychać tylko powietrze i szum opon przy dużych prędkościach. Tarcze mam sportowe bo masa jest duża. Skóra trzyma się pięknie. JA akurat z szyberdachem nie miałem problemów. Niestabilnie działa otwieranie nogą klapy bagażnika. Nie mogę tego do końca zrozumieć mimo wielokrotnego czytania instrukcji i obrazków. Pamiętajcie żeby po zakupie po 4 tys km wymienic olej. Serwis tego nie wymaga, ale dla silnika trzeba to zrobić.

 

Mam pytanko do Ciebie pebryl jestem na kupnie noweg X7 benzyna 340km produkcja przed 2020 marzec. Jak masz ze spalaniem ? co bys dokupił a z czego zrezygował z dodatków. Mam zamiar kupić podstawową wersje bez wodotrysków zastanawiam się czy ma to sens. Miałem jazdę próbną i dziwnie mi się siedziało bardzo wysoko mimo zjazdu fotelem na sam dół . W GLS można było fotelem zjechać o wiele niżej tak ze nie widziałem maski. Nie ukrywam że wchodzę w X7 ze względu na niszą cenę od GLS. Mam niedługo dochodzi drugie dziecko i nie wiem jak się sprawdzą 2 siedzenia w drugim rzędzie. Napisz coś więcej jeśli możesz o samochodzie. Gdzieś w testach ktoś napisał że szarpie w korkach, jak przyśpieszenie ? spalanie itp Niestety jeździłem dieslem 330km więc nie miałem możliwości sprawdzić. Mam ciężką nogę GLS 330km diesel spalił mi na testach po trasie 22l z tym ze jechałem tak jak moją Audi czyli ok 200km/h Zmiana stylu jazdy musowo się szykuje. Jeżdzisz delikatnie czy ciśniesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co musisz mieć koniecznie: system kamer 360 - auto jest duże i dzięki kamerom wszystko pięknie widać oraz tylna oś skrętna. To są 2 rzeczy minimum. Za racji tego że jestem wysoki jak dla mnie wysokość fotela jest ok. Ja dokupiłem jeszcze sportowe tarcze hamulcowe ze wzgledu na masę pojazdu i światła laserowe. Hamulce też bym teraz wziął, lasery przydają się , ale jak masz ograniczony budzet to mozesz zrezygnować. Wziąłbym przyciemniane szyby i relingi, bo potem bagażnik moze się przydać. To mam i uważam że to jest też potrzebne. Pakiet multimediów, ja mam starsze dzieciaki i w czasie dalekiej drogi oglądają filmy. Wersja 6 osobowa moim zdaniem jest bardzo wygodna. Środkowe miejsce w drugim rzędzie jest małe w porównaniu do miejsca w trzecim rzędzie. Minus to że 5 osoba musi poczekać aż sie fotel przesunie żeby można było wsiasć do tyłu - chwilkę to trwa i troszke mniej wygodnie się wsiada, ale za to komfort w 3 rzędzie jest rewelacyjny. Jeżeli chodzi o spalanie to jeżdzę umiarkowanie. Czasem spokojnie czasem przycisnę. Spalanie mam średnio między 12-12,5 litrów . Na trasie 160 km/h ,w mieście normalna jazda. Nie spotkałem się żeby szarpał, korzystam a automatycznego hamulca i świetnie to w korkach sie sprawdza. Trzeba tylko wyłączać system start&stop to jest denerwujace i szybciej zużywa się alternator i inne części, ale jest przycisk i można to zdeaktywować.

Jeżeli w czwórkę będziesz jeździł to 6 osobowej wersji nie musisz brać. Gałka z swarowskiego kryształąmi też jest zbędna, nagłośnienie fabryczne jest ok. Klima 5 strefowa nie jest potrzebna. Tempomat aktywny ja nie mam, mogę go dokupić, ale wcale nie jest mi potrzebny szkoda kasy. Asystent drogowy, night vision nie mam nie jeżdzę po nocach więc nie brałem, ale nie jest moim zdaniem super potrzebny. Podgrzewane miejsce na kubki tez tego nie brałem. Wziałem wersję która jest mi niezbędna i po roku jazdy mogę powiedzieć że wybrałem optymalne dodatki. W salonie zreszta jak brałem to sprzedawca nie był nachalny i nie proponował wszystko brać tylko pytał i po analizie albo dodawaliśmy albo pomijaliśmy. Auto jest bardzo ciche, płynie na drodze, pięknie się go prowadzi i wcale nie czuć że to taki olbrzym. Olbrzym sie robi jak szukasz miejsca parkingowego. Potrzebuje 2 miejsc żeby spokojnie wysiąść. Na koniec polecam, naprawdę super. Też myslałem o GLS na początku ,ale BMW moim zdaniem jest lepsze w prowadzeniu i w mercedesie irytował mnie też ich wyświetlacz. Po testowej jeździe wybrałem BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to wszystko ważne co napisałeś. Miałem brać prawie golasa poniżej 400 a teraz zastanawiam się czy nie dopłacić i wziąć wersje z laserami. Chce kupić to co mają teraz w salonach więc jestem dość ograniczony w konfiguracji. Zastanawiam się do którego dealera uderzyć bo z tego co widzę to wszyscy korzystają z tego samego żródła tzn wszyscy dają oferty tego samego auta które gdzieś tam sobie jest u dealera rekina który ma duże stoki.... tak wnioskuje z obserwacji. Nie wiem kto właściwie to ten duży i daje najlepsze upusty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Była zmiana planów i troszkę bardziej wypasione auto się trafiło i do tego perturbacje. Mam pytanie czy robiłeś detaling w swoim aucie ? Co ci się najbardziej brudzi ? Odbieram na dniach i zastanawiam się czy warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.