Skocz do zawartości

Czarny dym przy przyspieszaniu


Mateusz266

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Chciałbym się dowedziec czy ktoś miał lub ma taki przypadek jak ja. Problem dotyczy Bmw e39 525d z 2003r. Od razu po zakupie zakupiłem nowy kolektor ssący z klapkami. Niestety takie miałem szczęście ze nie zdążyłem tego zrobić i jedna z klapek wpadła do cylindra. Silnik została całkowicie zregenerowany. Nowe (regenerowane wtryski), turbina, używane tłoki w bardzo dobrym stanie, wszystkie uszczelki i planowanie głowicy. Po tych wszystkich naprawach mam problem z dymieniem.

Problem te. Występuje w kilku specyficznych sytuacjach:

1- ja jeżdżę spokojnie i jednostajnie i nagle przygazuje troszkę mocniej widzę czarny dym w lusterku,

2 - na autostradzie większa prędkość i tez jednostajnie przy wyprzedzaniu i dodaniu gazu tez czarny dym,


Mam takie wrażenie jakby gdzieś ten syf się odkładał bo każe przyspieszenie przy dłuższej jednostajnej i spokojnej jeździe skutkuje wyrzuceniem tego syfu.


W międzyczasie mailem już kilku mechaników. Każdy zaczynał od wtrysków i turbiny.

Wymieniłem jeszcze wszytkie termostaty i egr. Olej wymieniany dwa razy w roku wraz odma i wszystkimi filtrami.


Parametry wtrysków i turbiny wyglądają jak z fabryki.


Ktoś miał może takie problemy ?!?!?!!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...jeżdżę spokojnie i jednostajnie i nagle przygazuje troszkę mocniej widzę czarny dym w lusterku,

To jest normalny objaw pod warunkiem, że to jest krótkotrwała, szybko zanikająca chmura.

 

...na autostradzie większa prędkość i tez jednostajnie przy wyprzedzaniu i dodaniu gazu tez czarny dym,

Jeśli dymi cały czas to już nie jest prawidłowy objaw. Przyczyn może być mnóstwo, przede wszystkim trzeba sprawdzić korekty wtrysków oraz ciśnienie doładowania podczas przyspieszania. Bez tego to będziesz szukać po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.