Skocz do zawartości

Bmw 7 g11 lci -szyba boczna- poziom hałasu


Big Snoop Dogg

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie . Czym się różni szyba boczna przednia która w wykazie części figuruje jako oszklenie zespolone klimakomfort ( symbol S356A) od zwykłej szyby?

Nie jestem zadowolony w poziomu wyciszenia w mojej 7 i kombinuję jak to poprawić . Mam szyby bez klimakomfort.

Dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam efekt tzw " uchylonej szyby" . Byłem już 3 razy z tym problemem w serwisie- rozkładają ręce .

Nie jest to jakiś straszny szum ale mnie wkurza na maksa . Na ile procentowo wg Ciebie ta szyba wygłusza hałas ? Jest jakaś różnica w grubości? Mam wrażenie że szum który mam wynika ze słabo przylegających uszczelek w górnej części szyby .

Różnica w zakupie jest spora : 2,5 k vs 900 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same boczne przednie szyby po ponad 5000zl. Inne sa w preLCI, a inne w LCI. Te poliftowe pewnie sa grubsze bo o 500zl drozsze na sztuce. Nie wiem czy gra warta swieczki. Jak juz wymieniac to wszystkie cztery bo beda sie roznic odcieniem. Pytanie jak z trojkatami i czolowa. Jezeli juz to tak mocno przeszkadza to poszedlbym w jakies rozwiazania poprawy uszczelek, wygluszenia drzwi i slupkow i zobaczyl jaki jest efekt. Jak dalej bedzie zle to moze grubsza folia na szyby. Pojezdzij troche i zobacz. Mnie po przesiadce z E65 irytowalo mnostwo rzeczy na poczatku. Po 2 latach wiekszosc irytacji minela. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mam pytanie . Czym się różni szyba boczna przednia która w wykazie części figuruje jako oszklenie zespolone klimakomfort ( symbol S356A) od zwykłej szyby?

Nie jestem zadowolony w poziomu wyciszenia w mojej 7 i kombinuję jak to poprawić . Mam szyby bez klimakomfort.

Dzięki za pomoc .

S356A oznacza że PRZEDNIA SZYBA jest atermiczna.

Podwójne, klejone boczne szyby mają bodajże inny kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pokrótce opiszę co zrobiłem .

1. Regulacja drzwi na zawiasach i na zamku

2. Wygłuszenie drzwi przednich i tylnych w profesjonalnej firmie

Te dwa punkty wyeliminowały efekt uchylonej szyby . Jest dużo ciszej . Spora różnica na plus jeśli chodzi o hałas dostający się z zewnątrz

Dodatkowo sam kupiłem maty wygłuszające i uszczelniłem kanał lusterko samochód .

Bardzo ważny punkt to kierunkowskaz . Nie dolega on dobrze do czasy lusterka i może on generować szumy ( uszczelniłem pianką z efektem pamięci) .

Zniknęło sporo szumów pochodzących od lusterka.

Pomimo tych prac cały czas coś generuje szum . Jest on na tyle mocny że uszczelki tego nie przechwytują bądź hałas przedostaje się inną drogą ...

Bardzo ważna uwaga.

Samochód jest bardzo dobrze wyciszony . Zero szumów od opon , silnika itp.

Jest opcja że gdyby nie był tak dobrze wyciszony inne dźwięki trochę by " przykryły " szum od przednich bocznych szyb.

Pięć wizyt w serwisie . Chłopaki rozkładają ręce dlatego wziąłem sprawy w swoje ręce .

Tu rada.

Nieważne ile kosztuje samochód w jakiej jest klasie itd.

Testować przed zakupem . Nie ufać założeniu że jak się wyda xxx kasiory to będzie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozwiązałem problem hałasu drogowego oraz szumów od strony przednich drzwi kierowcy/pasażera .

1. Hałas drogowy ( road noise) , efekt uchylonej szyby .

Regulacja drzwi na zawiasach oraz na zamku .

Ja pomimo tego zabiegu nadal słyszałem szum przejeżdżających samochodów itp.

Profesjonalne wygłuszenie drzwi przednich oraz tylnych -to całkowicie rozwiązuje sprawę z hałasem drogowym . Prace zostały wykonane w Tele-Radiomanie w Krakowie. Zespół wspaniałych fachowców -polecam .

c4eddb9dadbf.jpg

54a5dc676020.jpg


Mała dygresja . Kupiłem nowy samochód w salonie . Kilka razy auto było w serwisie celem rozwiązania w/w problemu .

Próbowali próbowali i nic nie wskórali . Od razu uprzedzę stwierdzenia że trafił mi się taki egzemplarz .

Wziąłem na test taki sam model jak mój ( nowy przebieg 3k km) . Efekt jest dokładnie taki jak u mnie .


2. Hałas od strony lusterka , słupka A, szyby od strony kierowcy/ pasażera

Znalazłem szczeliny ( jak na zdjęciach poniżej) . Wygląda to na błąd w montażu .

5d96bfd37dc7.jpg

5c279b6c4a1b.jpg

Serwis uszczelnił szczeliny oraz przesunął uszczelkę bliżej słupka A .

Te dwa zabiegi prawie całkowicie wyeliminowały hałas .

Dla świętego spokoju uszczelniłem jeszcze łączenie kierunkowskaz-osłona lusterka silikonem .

6e166b882f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.