Skocz do zawartości

Wyciszacz popychaczy LM + Ceratec


paul_aner

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam pytanko - generalnie chodzi mi o to, czy mogę zastosować jednocześnie Ceratec i "wyciszacz" popychaczy LM (Hydro-Stoessel-Additiv) w M54B30 (E60)?

Sytuacja u mnie jest taka, że parę mies. i ok. 1200km temu zmieniałem olej a z racji że czasami pojawiał mi się komunikat o zbyt niskim ciśnieniu oleju mechanik dolał Cerateca.

Teraz już w tym temacie jest dużo lepiej, ale oprócz tego przy rozgrzanym silniku "cyka" mi jeszcze któraś szklanka :cry: i zastanawiam się czy w ogóle dodać ten wyciszacz a jeśli tak, to czy mogę dodać go teraz, czy lepiej poczekać do kolejnej wymiany.

Takiego wątku na forum nie znalazłem. Parę dni temu wysłałem też takie zapytanie do firmy Liqui Moly, ale coś się nie odzywają...

Może macie też jakieś inne sposoby na "cykające" szklanki, z góry dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ceratec po ok 500 km jest w większości wchłonięty w gładzie - całkowite utwardzenie po ok. 1000 km.

Jak dodasz ten wyciszacz po 1000 km od wlania ceratec to powinno być ok. Kiedyś tez stosowałem takie różne wynalazki wyciszające, ale nigdy nie przyniosły pożądanego efektu.

Teraz to tylko dobry olej (wcześniej płukanka) i profilaktycznie ceramizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Klaudiusz za odzew.

To chyba tak zrobię, że dodam jakoś niebawem tego wyciszacza i zobaczymy. Też jestem sceptyczny co do takich wynalazków, ale koszt nieduży, można to zrobić samemu, a produkt Liqui Moly raczej będzie bezpieczny dla motoru.

Chyba faktycznie też warto będzie zrobić płukankę przy następnej wymianie oleju.

No denerwujące jest to cykanie po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszła odpowiedź od człowieka z Liqui Moly - "nie zalecałby mieszania tych dodatków". Chociaż wydaje mi się, że jest to wypowiedź bardziej asekuracyjna, bez jakichś merytorycznych podstaw - taka "infolinijna".

Teraz już nie wiem, czy dodawać tego "wyciszacza" czy nie (pomijając, że go już zamówiłem). Powiem szczerze, że przy następnej wymianie oleju też będę chciał zastosować Ceratec, bo silnik sprawuje się po nim zauważalnie lepiej. Czyli znowu nie będę miał opcji dodać nic innego. Niby sprawa w miarę prosta a się to tak jakoś komplikuje...

Ktoś jeszcze może miałby coś do dodania, jakieś spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki McManaman, płukankę mam zamiar zrobić przy następnej wymianie - pewnie w lipcu, w tym roku już i tak dwa razy zmieniałem olej - pierwszy okazał się marny, prawdopodobnie był to podrobiony Liqui Moly, potem mechanik wlał Mobila 5W-50 i jest o niebo lepszy.

I tak pomyślałem, że do najbliższej wymiany pojeździłbym właśnie jeszcze dodatkowo z tym "wyciszaczem"...

Może jeszcze ktoś, coś??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłucz silnik - płukanka liqui moly + dobrej jakości olej (nie Mobil nie Castrol) + ceramizer/ceratec i to wszystko. Powinno trochę wyciszyć motor na pewno mu pomoże w lepszej pracy i mniejszym zużyciu. Reszta to wynalazki, które raczej nie działają.

 

Czemu nie mobil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castro, Mobil, nie są złe oleje, smarują i działają, ale można kupić lepsze; Motul, Liquy Moly, Valvoline, Total. Dużo na ten temat było i na naszym forum i na innych jak i rożne niezależne testy.

Czy motul (cywilny), volvoline jest z wysokiej pulki?

Ju od jakiegoś czasu jeżdzę na mobilu. Wcześniej amsoil signature series. Sam mobil wg opinie jest bardzo dobry akurat do tych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castro, Mobil, nie są złe oleje, smarują i działają, ale można kupić lepsze; Motul, Liquy Moly, Valvoline, Total. Dużo na ten temat było i na naszym forum i na innych jak i rożne niezależne testy.

Czy motul (cywilny), volvoline jest z wysokiej pulki?

Ju od jakiegoś czasu jeżdzę na mobilu. Wcześniej amsoil signature series. Sam mobil wg opinie jest bardzo dobry akurat do tych samochodów.

 

SYNPOWER oraz VR1™ RACING jedne z najlepszych olei w pełni syntetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.