Skocz do zawartości

X3, 3.0 Automat / przyczepa Kempingowa


karolsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie


mam pytanie do szanownego grona Forumowiczy gdyż co opinia w warsztacie, Aso itd jest różna

Czy posiadając BMW X3 , 3,0 D, Automat Xdrive 2009 r - mogę bezpiecznie holować przyczepę kempingową ( rodzinną )

oczywiście jej masa i wraz z samochodem musi mieć swoje to wynika z dowodu .....


Mi chodzi o to że ASO i część mechaników których się pytałem kategorycznie odradza jazdę tym samochodem z przyczepą

gdyż padają skrzynie, że automat to nie do przyczepy , że nie da rady ta skrzynia itd.

Część mówi że nie ma problemu - ew. pomyśleć o dodatkowej chłodnicy oleju do skrzyni i można latać ....


Cała masa osób i innych marek aut lata na automatach z przyczepą i jest oki - czy BMW nie da rady ?

MAcie jakieś doświadczenie , opinie, sugestie ?


dziękuję i pozdrawiam


Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Kilka razy ciągnąlem e46 z automatem GM uszkodzine auta za mną. Zawsze po takiej przygodzie, miałem błąd skrzyni na desce. Skrzynia do tej pory w aucie chodzi bez zarzutu, ale na ciaganie kampingu chyba bym się nie zdecydował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Nie chce pisac jakis głupot ale z tego co wiem co 2009 rok w e83 czyli tak jak u kolegi jest tak inna skrzynia ZF a nie GM, która podobno jest dużo lepsza

Mam auto z lipca 2007 i już mam skrzynie ZF, zdaję się że zostały one wprowadzone jeszcze przed liftingiem w 2007 roku. Co do ciągnięcia przyczepy to również podpinam się do tego pytania, w tym roku miałem taki plan na wakacje, ostatecznie wyszło inaczej ale również słyszałem opinię że X3 nie nadaje się do ciągnięcia przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.