Skocz do zawartości

Spryskiwacze przednich lamp


odzik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Może masz wyłączone spryskiwacze albo zmienione inne parametry, które mogą sprawiać, że spryskiwacze "nie działają". Wystarczy podłączyć komputer albo chociażby Bimmercode na komórce i wszystkiego się dowiesz. Rozumiem, że sprawdzałeś spryskiwacze na włączonych światłach mijania? Na Auto też powinny pryskać, ale z tego co pamiętam to w momencie jak świecą światła mijania, bo na dziennych już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz wyłączone spryskiwacze albo zmienione inne parametry, które mogą sprawiać, że spryskiwacze "nie działają". Wystarczy podłączyć komputer albo chociażby Bimmercode na komórce i wszystkiego się dowiesz. Rozumiem, że sprawdzałeś spryskiwacze na włączonych światłach mijania? Na Auto też powinny pryskać, ale z tego co pamiętam to w momencie jak świecą światła mijania, bo na dziennych już nie.

Tak na włączonych, znalazłem coś takiego UniCarScan UCSI-2000 interfejs BMW BIMMERCODE ponoć dobre do g30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz tak jak ja - lampy Adaptive Led i przez pierwszy miesiąc nie wiedziałem, dlaczego nie spryskują mi reflektorów, nie wiedziałem jak się to uruchamia.

Spryskiwacze miałem w prawie każdym poprzednim samochodzie i innych równoległych, również BMW, więc pomyślałem, że w G30 coś zmienili - zacząłem sprawdzać i próbować i jakież było moje zdziwienie, jak zauważyłem, że... nie mam spryskiwaczy reflektorów :oops:

Zwyczajnie przy xenonie w F10 to był standard, ale okazuje się, że w Adaptive Led już nie są obligatoryjnie. Nie mam i się z tego powodu cieszę - nie dolewam co chwilę płynu do spryskiwacza i nie muszę na krótko spryskiwać szyby, żeby nie włączyć czasem spryskiwacza lamp. Sam spryskiwacz jest słabo skuteczny (w każdym aucie) i dobrze, że go nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmm, ja już nie pamiętam kiedy dolewałem płynu, więc nie wiem o co chodzi z tym ubywaniem płynu. Może miałeś dziurawy zbiornik. Dawkę płynu też można dozować. Tak, ten interfejs jest spoko do G30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam adaptive led i mam spryskiwacze, działają co któreś spryskanie szybyn nawet przy ustawieniu na AUTO, ale musi się świecić kontrolka włączonych świateł mijania na zegarach. Mogę się mylić, ale wszystkie auta idące na Polskę ( z xenon czy led ) muszą spełniać przepisy Polskie i mają spryski, jak i samopoziomowanie. Inaczej jest w Niemczech w przepisach, tam do led nie musi być spryskiwacz reflektora, jest to tylko moje spostrzeżenie, jak widzę auta z MobileDe czy auta z PS z Niemiec. Takie obserwacje zauważyłem też przy autach z USA, tam nawet xenon nie musi mieć spryskiwaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aż sprawdziłem jak to u mnie wygląda ze światłami i spryskami, bo bylem przekonany, że spryskiwacze to standard. Są jednak osobno.


S5A1 LED Fog Lights

S502 Headlight Cleaning System

S552 Adaptive LED Headlight


Więc faktycznie kolega na dzień dobry powinien sprawdzić czy ma opcję S502.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się troche kodowaniem w mojej G30, kilka fajnych opcji dało się aktywować le do rzeczy.


Spryskiwacze mają zaprogramowany czas sprysku - można zmienić a co do częstotliwości spryskiwania lamp możemy zaprogramować po którym użyciu startują spryskiwacze lamp - ja mam po 10 a jak nam się spieszy to po ilu impulsowych iach ma startować sprysk. Obie opcje wyglądają na niezależne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.