Skocz do zawartości

BMW Road Map EUROPE EAST i WEST Move 2020/2022


Olivertwist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie mam taki problem 2 lata temu aktualizowałem mapy Move na wersje 2020 bez większego probelmu , teraz sciągnąłem wersje 2022 ropakowałem najnowszym 7z do folderu na dysku potem same pliki przerzuciłem na pendrive Sandisk 64 GB 3.0 (exFAT) , w aucie sprawdziłem gniazdo USB czy jest aktywne i jest oczywiście to w schowku , wkładam pendrive i nic ale to nic się nie dzieje czy na samym zapłonie czy na odpalonym aucie nic. Nie pamietam dokładnie jak to krok po kroku robiłem to 2 lata temu , ale raczej identycznie wszystko według procedury. Mam nadzieję że ktoś mnie nakieruje gdzie może być problem lub czy coś pominąłem. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do duzej navi CIC sa mapy PREMIUM. Aktualuzacja jest teraz raz na rok i ostatnia wersja to 2023. Wybuerasz albo WEST albo EAST w zaleznosci jakie kraje potrzebujesz. Polska jest na obu. Link do map z różnych źródel znajdziesz tu

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232&sid=94b2c50fddceaa0bc94d58fb35bc9b16


Aktualizujesz mapy przez USB w schowku przed pasazerem. Do aktualuzacji musisz wygenefowac kod FSC. Wszystko co do tego potrzebne znajdziesz u mnie na chomiku. Link do chomika pod tym samym adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz wszysyko napisane

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=91

Interesuja cie tylko mapy MOVE. Nue da sie innych wrzucić. Najnowsze jakie sa to 2020. Polska jest na EAST i na WEST. Patrzysz bardziej pod inne kraje.

Co do FSC musisz sobie go wygenerować. Podlaczasz sie pod auto zwyklym kablem OBD i uzywasz np darmowego programu bmwAICoder. Instrukcji na youtubie jest pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza to Road Map Europe Move 2022 nie jak piszesz że 2020.

Pobrubowałem wrzucić te mapy z wygenerowanym kodem przez vin programem bmw cis fsc generator ale niestety kod który wygenerowł okazał się być zły.

Teraz nie mam żadnej navi bo każe mi wpisać kod aktywacyjny

Mogę jw akis sposób zlikwidować ten monit o kod i abym miał dostęp do starych map ? Czy raczej już tylko pozostaje wgrać nowe mapy z poprawnym kodem FSC .


Próbowałem wyciągnąć plik 1b ale niestety nic mi nie zarzucało na USB, używałem dwóch różnych USB, nie wiem być może robiłem coś źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sorry z telefonu wpisalem i zle naklikalem. Tak 2022 to ostatnia wersja.

Generatory po VIN nie działają. Czasami komuś zadziała do map PREMIUM ale to loteria. Trzeba mieć 1B. Tylko w przypadku map PREMIUM działa wyciaganie 1B przez USB. Do czasu aż nie wprowadzisz poprawnego kodu to raczej mapy nie zadzialają. Polecam zaopatrzyc się w kabel, ktory przyda się chociażby do diagnostyki za darmo przez np telefon z androidem i programem bimmer-tool LITE. A jak ci sie zachce to i odpalisz na kopie ISTE i zakodujesz cos w aucie. Polecany kabel

https://bimmerpark.pl/sklep/product/interfejs-bmw-kdcan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już ten kabel :

https://allegro.pl/oferta/interfejs-tester-diagnostyczny-kabel-do-bmw-13143686300


Mam nadzieję że będzie współpracował z programem bmwAICoder



// ten kabel który podałeś w linku niestety jest do bmw seria E , a moje to seria F więc nie do mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Przymierzam sie do akutalizacji map w swojej f11 z 2012 roku. Obecnie mam mapy Road Map Europe MOVE 2012, a do wgrania ściągnąłem Road Map Europe MOVE West 2022. (Nie wiem czy to istotne: samochód posiada " mały " wyświetlacz).

Mam 2 pytania:

1. Do tej nawigacji potrzebuje kodu CIC czy FSC?

2. Czy pendrive'a mogę podpiąć w każde usb w samochodzie czy np. jak ktoś napisał na forum tylko w to gniazdo w schowku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do pobrania jest już wersja 2023, ale na teraz WEST. Wyszła nowa kilka dni temu. Link na mega masz tu, na chomika wrzuce dzisiaj wieczorem.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232

1. Nie ma czegoś takiego jak kod CIC. KOD FSC będzie ci potrzebny.

2. Na pierwszej stronie tego tematu, w którym piszermy, jakby ci się chciało przeczytać to masz filmiki, jak wygląda aktualizacja map MOVE, krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat czytałem, filmiki na YouTube oglądałem. Chodzi mi o to ze w programie bmwAiCoder jest do wyboru CIC albo NBT i nie wiem co do mojej wersji konkretnie wybrać.


(to pytanie już sam rozwiązałem - CIC)

Edytowane przez michal_beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie instalacji.

Piszesz że jeśli mapy w samochodzie są starsze niż 2017 (czyli np. u mnie) należy zainstalować najpierw te z 2017 a dopiero później docelowe czyli z 2022 lub 2023 roku. Nie da się jakiś tego pominąć żeby 2x nie instalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po próbach aktualizacji map.

Udało mi się to połowicznie ponieważ podniosłem wersję do 2017-2. Niestety dalej utknąłem ponieważ nie mogę programem BMWAiCoder wygenerować kodu do map z 2023 roku które są świeżo wrzucone na forum. Jak wybiorę wersję NBT to kod jest generowany z tym że później przy wpisywaniu do samochodu wyskakuje komunikat że jest nieprawidłowy. Zaznaczając wersję CIC (tak jak w przypadku map z 2017 roku) i wczytując z pendraiva plik "map" wyskakuje komunikat w programie o błędzie i nie mogę wygenerować kodu. Możliwe że plik jest uszkodzony czy np. muszę do tej wersji zrobić coś inaczej?


Szczerz liczę na pomoc bo utknąłem w miejscu i nie wiem co dalej.


Problem sam udalo mi sie rozwiązać. Opis problemow jakie mialem i hak je zozwiazalem w innym temacie (w tym z linkami do pobrania navi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.