Skocz do zawartości

BMW F25 X3 Montaż hamulców 348/60/30 z 7'er!!!


iee77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


jak wiecie BMW troszkę sobie poleciało z hamulcami w modelu X3 F25 i do każdej wersji - od 1,8 sdrive do 3 litrowych potworów turbo ładowało malutkie hamulce, które słabo hamują, krzywią się i w ogóle są do niczego. Nawet w modelu ALPINA dawali te słabe hamulce. Skandal. No ale na szczęście, można naprawić to niemieckie niedopatrzenie, i wymienić hamulce na lepsze za nieduże pieniądze.


Zamontowałem w swoim X3 F25 zestaw hamulców 348/60/30 od bmw 7 i niektórych 5 i 6 tek.

IMG-1400-1.jpg

Mogłem dać większe (348/60/36 lub nawet 374/60/36) ale chciałem, żeby pasowały do kół 17 cali (zimówki mam takie). A te większe wymagają kół 18 i 19 cali odpowiednio.


Cała instalacja przebiegła bez problemów.

Potrzebna są:

- 2 zaciski 348/60/30 z jarzmami

- 2 tarcze (ja kupiłem 2 częściowe, które się nie krzywią i są lżejsze niż standardowe tarcze do F25 (tarcza jest zrobiona ze stalowej obręczy i aluminiowego środka, więc przy ostrym hamowaniu ciepło z obręczy nie dochodzi do aluminiowego środka i o krzywienie możemy być spokojni).


https://motostacja.pl/twebp.php?img=photos/items/24.0136-0114.2.jpg


- 4 nowe śruby FEBi ze stali o specjalnej twardości 10.9

- 4 podkładki na śruby z takiej samej stali 10.9

- nowa pompa hamulcowa (ponoć bez zbiornika próżniowego) Ja zmieniłem sam cylinder, bez zbiornika.

- kodowanie (tego jeszcze nie zrobiłem, ale ponoć muszę.

- wszystko ori bez kombinacji, no może poza podcięciem osłon tarczy, ale to robota na 10 min, nożycami do blachy.


Zdjęcia z montażu:

IMG-0961-1.jpg


IMG-0985-1.jpg

Zaciski oczyściłem i pomalowałem (wiem, wiem, powinny być niebieske, ale nie są ;-) Mam niebieski samochod, wiec ma byc je widać.


Porównanie (przed i po) - akurat to zdjęcie nie jest moje.

bmw-348x30-do-kola-17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.