Skocz do zawartości

CB radio


zielony

Rekomendowane odpowiedzi

witam. tez planuje zakup cb ale jako, ze Unideny stracily homologacje to nie wiem co wybrac. przedtem mialem alana 100 plus, teraz mysle nad cobra dx19IV. szukam czegos za zblizona cene, nie potrzebne mi wodotryski

http://www.allegro.pl/item135591075_cb_cobra_19dxiv_nowosc_nowy_f_ra_vat.html

co myslicie o tym radyjku??

do tego antenka President Indiana

http://www.allegro.pl/item135426543_cb_antena_indiana_nie_wymaga_strojenia_f_ra_vat.html

wyczytalem ze sie jej nie stroi - jak to sie ma do rzeczywistosci??

dobry bedzie taki zestaw?? antene chce zamontowac na srodku tylniej klapy na uchwycie (w E34 525 tds).

Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Indiana to bardzo dobra antena, bo to helikal, czyli osiagi ma takie jak zwykla o dlugosci 165cm.

Co do radia polecam tylko te z filtrami ANL, bo jesli ktos duzo jezdzi to jest duzo przyjemniej - ideal to president herbert (stary) i wilson.

Nie nalezy tez zapomniec o dobrym mikrofonie :!:

Na audi ktorym czesto sie poruszam mam Santiago 1200 (2metry) i herberta - komfort jest naprawde swietny, radio nie szumi prawie w ogole a a droge nie musze nikogo pytac bo i tak wiem co sie dzieje wczesniej niz inni. Nie zgadzam sie ze duzy zasieg jest nie potrzebny, bo wiedzac duzo wczesniej co sie dzieje mozna sobie jaka inna trase obrac itp. a jak jest gesto w eterze to wystarczy sobie skrecic rf gain.

gnojowka pedzona rakieta:D

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja radia bede uzywal tylko pare razy w miesiacu wiec nie potrzebne mi jakies drogie. unidenki byly fajne ale juz ich nie ma wiec za zblizona cene nie ma duzego wyboru.

cobra 19DXIV :cool2:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to kupie ta Cobre i antenke president indiana. tylko mysle gdzie to zamontowac. kolo lewej nogi pasazera do "lotniska" albo kolo lewej nogi kierowcu do oslony pod kierownica. druga opcja chyba lepsza bo bedzioe sie mniej rzucalo w oczy ale bede musial podziurawic tapicerke (nie mam tam schowka) i nie wiem czy glosnik od radia nie bedzie mi zagluszal cb.
Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod temat.

Ja używam czegoś takiego

http://allegro.pl/item137792878__intek_sy_101_przystawka_do_auta_fak_vat_.html

Występuje pod różnymi nazwami Alan 42, Intek SY101, lub Dragon SY101.

Jedynie drobne różnice wizualne.

Używam je już od półtora roku i jestem z niego bardzo zadowolony.

Szczególnie ze względu na praktyczną wielkość i bezproblemowy montaż.

Całe radyjo mieści się w dłoni, przystawkę samochodową podpinasz tylko pod zasilanie i antenę zewnętrzną.

W każdej chwili też błyskawicznie radyjko mogę zdemontować i przełożyć do drugiego samochodu.

Co do anteny-są różne predyspozycje. Ja również testowałem krótkie antenki, ale obecnie używam ML 145 i chodzi super.

Zasięg jest ważny szczególnie na mniej uczęszczanych trasach, w weekendy i w nocy- gdyż użytkowników CB jest wtedy zdecydowanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wkońcu przymierzam do założenia CB,mam ALAN 28,który już leży w szafce z5-6 lat-kiedys miałem go w wersji stacjonarnej(domowej).Radio te jak na tamte czasy to było całkiem całkiem,zresztą było troche tuningowane i dodatkowo troche opcji się w niego wsadziło.Teraz tylko pozostaje podkupić jakąś fajna antenkę i przewód.[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Magnum AT-71 /165cm do wyboru, ponoć dobra ale nie ukrywam że zamierzam przekładac radio do BMW

i właśnie w BMW zbyt długi bat bedzie wygladal conajmniej komicznie...

:twisted2:

Witam.

Tak sie przyglądam wypowiedziom i jeżeli mogę to powiem tylko, że jednak bat około długości 1,6 m (około 1/4 fali) sprawdza się w mobilach i to wszelakiego typu. Zależy oczywiście czy ma dobry punkt zmasowania i wyśrodkowania względem mobila. Nie radio robi zasięg tylko dobrze zestrojona antena i miejsce zamocowania, ale im wyższa tym lepsza( choć czasem komiczna, prawie jak autko na baterię) ale coś za coś.... :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że to mówie...

Ale śmiać mi sie chce jak widze te wszystkie bmki w moim mieście ze sterczacymi 2 metrowymi antenami... To chyba jakiś lans jest teraz co jakas dziwna moda hehe no ale nic to jak wam to sie podoba..

 

pozdro

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że to mówie...

Ale śmiać mi sie chce jak widze te wszystkie bmki w moim mieście ze sterczacymi 2 metrowymi antenami... To chyba jakiś lans jest teraz co jakas dziwna moda hehe no ale nic to jak wam to sie podoba..

 

pozdro

 

..ale to juz inna sprawa i jakie się chce mieć osiągi w kontaktach, to się poświęca wygląd ponad wszystko. Jednak i tak uważam CB radio za świetne rozwiązanie, mimo że autka wyglądają jak zdalnie sterowane :lol:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincetowi86 chyba bardziej chodzilo o to ze CB radio w miescie cholernie sie nie przydaje anizeli o to ze CB nie pasuje do BMW. szczerze mowiac ja bym mial gdzies wyglad mojego auta po dodaniu do niego CB wazne zeby szkiely mnie nie dorwaly.
Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne jeśli jeździsz cały czas w tę i spowrotem po całej Polsce no to pewnie ze można poświecic wygląd..

 

Chodziło mi o to że w mieście jest to cholernie nieprzydatne, ale też o to, że wydaje mi się że to jakaś dziwna moda sie zrobiła na to CB! Prawie co druga Bmka ktora spotykam w Gdyni ma ten sterczący kikut na dachu!!

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vincent86 gdybyś zobaczył co się dzieje u mnie w mieście (Zamość) to naprawdę byś się zdziwil ile może być cb radii na jednej ulicy/jednym parkingu...(chyba już co drugi samochód ma mniejszą lub większą antenkę) hehe moje obie bryczki też mają :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogers nie łap mnie za słowa. Tak mi się powiedziało. Dla ścisłości merc jest mamuśki, beemka moja a ojciec to nie jest sprawa na forum. Poza tym właśnie dziś zdałem egzamin za pierwszym( :D :D ) razem więc za kilka dni będę mógł już jeździć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogers nie łap mnie za słowa. Tak mi się powiedziało. Dla ścisłości merc jest mamuśki, beemka moja a ojciec to nie jest sprawa na forum. Poza tym właśnie dziś zdałem egzamin za pierwszym( :D :D ) razem więc za kilka dni będę mógł już jeździć.

Pozdrawiam

no to gratuluje:) ale wrocmy do tematu CB! moze ktos podpowie czy antena president new alaska jest lepsza niz indiana? czy to bez jakiejkolwiek roznicy?

pzdr

Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.