Skocz do zawartości

[535d] Bicie kierownicy


electro4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Niedługo po ostatniej wymianie klocków hamulcowych przód zaczęła mi bić kierownica przy hamowaniu.


Oddałem auto do sprawdzenia. Padła diagnoza że tarcze i piasty do wymiany. Ok. Kupiłem piasty fag i tarcze Zimmermann dwuczęściowe. Sprawdzone po montażu miernikiem, bez bicia. Dotarte według instrukcji. Dalej bije przy hamowaniu.


Oddane do innego mechanika. Znalazł luzy na wahaczach. Wymieniono gięte na meyle hd i proste na zwykle meyle. Dalej bicie przy hamowaniu. Dodam że z dnia na dzień jest coraz gorzej.


Umówiłem się na regenerację maglownicy bo też ma spore luzy.


Czy możliwe że to przez maglownice bije kierownica? Mam wrażenie że przy hamowaniu w zakrętach jakoś mniej bije.


I dwa. Kończą się też chyba amortyzatory bo przy jeździe przez spowalniacze słychać jakby upust powietrza. Dodatkowo na nierównej drodze auto za bardzo podskakuje. Ale chyba amortyzatory nie powodują bicia na kierownicy?


Ma ktoś jakiś pomysł? Bo co specjalista to teoria, a mój portfel coraz lżejszy... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglownica wyrobiona może bić przy hamowaniu jeżeli ten luz jest już dośc spory. U mnie występuje bicie przy hamowaniu ale na letnich, na zimówkach jest ok, ale planuje inne felgi na wiosnę wiec moze problem sie rozwiąże, tak czy tak maglownica leci na stół za niedługo bo też już ma luzy i hałasuje na dołkach. A co do upustu powietrza przez amorki na progach, to tym sie nie przejmuj. W kilku e60 którymi jezdziłem to występowało a wszystkie miały na stacji diagnostycznej dobre procenty. Raz mi to tłumaczył ktoś że ta guma co jest na amortyzatorze często sie zsuwa lub nie przylega jak powinna, dostaje sie tam syf i stąd to syczenie. Ale to tylko poszlaka. Aczkolwiek kilka e60 ktorymi jezdziłem też to miały, zwróciłem na to uwage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Luzy delikatnie stwierdzili na stacji kiedy ustawiałem geometrię zaraz po zakupie auta 2 lata temu. Ale jeszcze było w miarę spoko.


Dopiero około pół roku temu zaczęła kierownica bic. Na początku delikatnie. Przy hamowaniu z zakresu 140-100. Tera z już bije od każdej większej niż 80. I trzęsie całym autem.


Na 22 października mam umówioną wymianę na zregenerowana z gwarancją. Ale jak po niej dalej będzie bic to się zabije chyba :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jak kupiłem E60 to też miała takie bicie na przodzie od 70km/h już drgało i to dość mocno. Strach było gdzieś dalej jechać. Luzy na maglownicy też miałem.

Kupiłem tarcze Ori BMW i klocki ceramiczne ATE i bicie ustało. Przejechałem już na tym zestawie 25 tyś km i spokój.

Może to przez felgi lub opony Tobie tak bije, przerzuć przód na tył i zobacz czy dalej to samo chyba że masz różne szerokości kół to inny komplet kół np. zimówki

Geometrie zawieszenia można też sprawdzić ale to pewnie nie jest powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie zrobiłem test z kołami. Przełożyłem tył na przód. Bez zmian.


A czy zawieszenie z tyłu, tarcze itd mogą mieć wpływ na takie bicie? Zauważyłem że mam jedną tuleję na wahaczu tylnym popękaną i ma luzy.


Edit:


Podniosłem auto i z ciekawości sprawdziłem bicie.

Lewa strona zajebiście, 0,03.

Ale prawa 0,32.


Ewidentnie się zwichrowała cała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIMMERMANN 150.3481.32


Dwuczęściowe. Tak jak w oryginale. Dziwne tylko to że ta lewa idealnie jak w książce. A ta druga 10 razy większy odchył.


Tak teraz kojarzę, że problemy zaczęły się niedługo po wymianie klocków na przodzie. Ale wszystko według książki. Wyczyszczone, nasmarowane gdzie trzeba. Ale mimo to właśnie prawa strona piszczała czasami przy dohamowywaniu. Tłoczki pracują dobrze. Ale z klockami byłoby coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.