Skocz do zawartości

BMW E39 , WEBASTO TT/C - działa i nie działa. Kodowanie ?


nici

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim specom od grzania i chłodzenia.


Podjąłem się kaskaderskiego wyczynu, jakim jest uruchomienie webasto w e39.

Fabrycznie było zamontowane thermotop Z/C. Dobrałem się do niego, lecz lokalizacja pieca w E39 jest jaka jest. Sterownik zatankowany wodą, pobierał 10A, więc ktoś wyjął bezpiecznik i olał. Pompa wody ( ta przy piecu ) uszkodzona.


Kupiłem piec w bardzo ładnym stanie z X5 ( 2004 ) , thermoTop C , poskładałem i jest postęp. ISTA bez kłopotów odpala piec, pompka pompuje, wodę grzeje.

W module błędów brak.


Problem jest, aby to webasto uruchomić na postoju.


Po przekodowaniu IHKA:

STANDHAIZUNG_KONZEPT z nicht_activ na :


sh_low_ohne_sperrventil





W MID pojawiła się możliwośc włączenia webasto lub samego przewietrzania i ustawienia dwóch czasów na uruchomienie.

Po włączeniu grzania, odpala się panel klimatronika, rusza pompka webasto ale po chwili się wyłącza i wszystko gaśnie. Przewietrzanie uruchamia klimatronik i działa prawidłowo.

Błędów brak, nie wiem co może być grane. Napięcie akumulatora nie mniej niż 12.4v.


Podpowie ktoś, czy to nie problem z kodowaniem ? Nie wiem już czego się łapać a samo doprowadzenie tego systemu do sprawności trochę nerw mnie kosztowało.

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Próbowałeś testować INPĄ ?

Nie wiem czy to może mieć związek, ale w E39 były dwie wersje sterowników, tzn. sterowanie analogowe i cyfrowe. Nie wiem czy ISTA nie wykrywa przypadkiem automatycznie danego modelu webasto i steruje nim wprost, natomiast Webasto z E53 może nie chcieć gadać z E39.


Myślę, że powinieneś szukać pomocy też na elektrodzie, np.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic383619.html


Nie dało się naprawić sterownika tego co był ? Ewentualnie oddać na sprawdzenie czy da się uratować ? Ja płaciłem za naprawę sterownika 350 zł dwa lata temu. Pompkę kupiłem jakiś zamiennik i chyba do audi, bo był najtańszy tylko dekielek z króćcami przekładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.