Skocz do zawartości

M52B28 iA grzechotanie


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kupna auto tj. października tamtego roku i już drugiej wymianie oleju wraz z płukanką (spieczony nagar) coś grzechocze do 2 tys obr. Odpalam samochód do 5 min cisza a po 5 min jak dodam gazu i schodzi z obr poniżej 2 tys słychać grzechotanie. Powiem więcej po wymianie na świeży wydaje mi się że jest ciut głośniej. Przed wymianą uszczelki pokrywy wymieniałem uszczelkę gniazd świec z gumy zrobiony był kruchy plastik. Do tego czyszczenie vanosa pojedynczego wymiana oringów. Zębatka miała mały luz niby ma być z tego co się zorientowałem chodź dla mnie za duży. Wydaje mi się że działa bo auto lepiej wkreca się na obroty. Rozrząd według znaków, napinacz dosyć mocno napina łańcuch. Więc skąd mogą dochodzić takie dźwięki :shock:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możliwe że coś nie tak z samym vanosem, tylko że zbyt duży luz na łożysku raczej nie wpłynąłby tak mocno na przestawienie kąta wałka, no chyba że się zaczął rozkręcać. Bez zaglądania do rozrządu się nie obejdzie.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stary filmik z inpy miałem kąt 22 stopnie czyli musiałem przedobrzyć. Ale nawet przed naprawą vanosa był grzechot tylko że myślałem ze to vanos. Gadałem z gosciem który ogladał filmik i powiedział że ma to samo nawet po regeneracji pełnej vanosa razem z wymianą tulejki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zabrałem się za wymianę chłodnicy termostatu i zobaczyłem ze zaślepka na głowicy jest jakby nadgniła delikatnie, więc mówię wymienię koszt śmieszny. Wyciągnąłem zaślepkę oczom ukazał się łańcuch wsadziłem palec i na mój mózg chodzić tak nie powinien i to jest chyba powód mojego grzechotania. Czy ktoś sie spotkał z czymś takim i mógłby udzielić odpowiedzi czy łańcuch ma prawko tak "chodzić"?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.