Skocz do zawartości

[E60] Uprany pilot problem z centralnym


Arien756

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Sytuacja jest następująca. Upralem kluczyk w spodniach, po wyjęciu prania odrazu go rozebrałem. Wytarłem ręcznikiem papierowym i wrzuciłem do ryżu na noc ale gdy chce otworzyć lub zamknąć samochód otwiera się klapą bagażnika, natomiast przycisk od klapy bagażnika w ogóle nie reaguje. Po włożeniu kluczyka do gniazda wyskoczyła informacja o rozładowanej baterii. Samochód odpala, jeździ, inpa ani ista nie pokazuje żadnych błędów z modułu CAS. Po dniu jazdy sprawdziłem miernikiem i bateria się naładowała do 3.1V, a komunikat o słabej baterii się nie pojawia.

Jeśli ktoś orientuje się w takich tematach, prosił bym o radę czy szykować się na zakup i programowanie kluczyka, czy kluczyk jest do uratowania i może wystarczy przelutować mikro przełączniki albo inny element płytki drukowanej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie to był zły pomysł .W takiej sytuacji czyścimy np małym pędzelkiem elektronikę izopropanolem ,jeśli nie mamy to może być spirytus.

Gdy obejrzysz kluczyk pod lupą to zobaczysz biały osad, to on jest wrogiem elektroniki.

Wyczyść kluczyk w spirytusie ,pocierając delikatnie pędzelkiem. jeszcze jest szansa go uratować.

Jeśli tego nie zrobisz prawdopodobnie za jakiś czas przestanie całkowicie działać.

Sposób sprawdzony ,uratowałem tak już kilka rzeczy, z tym że ja jeszcze podgrzewam płytkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.